HRVATSKA - DANSKA 2:1 / Vatreni su prepunim tribinama priuštili pravi spektakl! Nakon šoka i krasnog gola Eriksena, Majer briljantno riješio utakmicu

Hrvatska je u briljantnoj utakmici svladala Dansku s 2:1 i tako preuzela prvo mjesto u skupini Lige nacija

22.9.2022.
16:38
Sanjin Strukic/PIXSELL

U dvoboju 5. kola 1. skupine Lige nacija hrvatski nogometaši su na zagrebačkome Maksimiru pobijedili Dansku s 2-1 (0-0), te imaju šansu u zadnjoj utakmici u nedjelju u Beču protiv Austrije izboriti završni turnir natjecanja.

PREKRASNO /

Emotivni prizori na Maksimiru: Izbornik, suigrači i navijači zahvalili legendarnom Šimi Vrsaljku

PREKRASNO /

Pogotke su za Hrvatsku dali Borna Sosa (49) i Lovro Majer (79), a za Dansku Christian Eriksen (77).

Prvo poluvrijeme bilo je relativno mirno, bez previše izglednih prilika. Hrvatska je zaprijetila preko svojeg stoperskog para: Gvardiol i Šutalo su prijetili glavom nakon ubačaja, dok je najbolju priliku Danske imao Maehle, ali je njegov pokušaj obranio Livaković. Drugo poluvrijeme bilo je potpuno drugačije.

Majerova genijalnost za pobjedu

Vatreni su puno otvorenije ušli u drugi dio te su vrlo rano došli do vodstva. Nakon kornera i kratke kombinacije Kovačića i Modrića, nakon ubačaja lopta se odbila do Sose, koji je krasno, precizno pogodio donji kut Schmeichela za 1:0 vodstvo Hrvatske. I nakon pogotka je Hrvatska zavladala terenom. Bili smo bolji, pritiskali smo i nizali prilike, ali onda nas je šokirao sjajni Eriksen.

Playmaker Manchester Uniteda briljantno je pogodio za 1:1 s nekih 20-ak metara. To se dogodilo u 77. minuti, minutu kasnije ušao je Majer umjesto Kovačića, a potom u 79. minuti donio pobjedu Vatrenima. Krasno je odigrao dupli pas s Petkovićem i još ljepše pogodio za 2:1 i zasluženu pobjedu Hrvatske.

Hrvatska je time osigurala ostanak u najjačem razredu Lige nacija, a po prvi puta u povijesti plasirat će se na završni turnir ukoliko u nedjelju u Beču svlada Austriju ili ukoliko Danska ne pobijedi Francusku.

U drugom dvoboju skupine Francuska je svladala Austriju s 2-0.

Hrvatska vodi s 10 bodova, Danska ima 9, Francuska 5, a Austrija 4 boda.

Uživo: Peto kolo Lige nacija

Hrvatska - Danska (2:1)

(Sosa 49', Majer 79'/ Eriksen 77')

Sastavi:

Hrvatska (4-3-3): Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Pašalić, Kramarić, Perišić

Danska (4-3-1-2): Schmeichel - Andersen, Christensen, Kjaer, Maehle - Wass, Hojbjerg, Delaney - Eriksen - Skov Olsen, Braithwaite

-----------

Kraj! Hrvatska je prva u skupini nakon briljantne pobjede Vatrenih! Sosa je krasno pogodio za vodstvo Hrvatske, Eriksen nas je šokirao u 77. minuti, a samo dvije minute kasnije Majer donosi pobjedu Hrvatskoj i to svega minutu nakon što je ušao na teren! Fantastična predstava naših reprezentativaca!

93' - Izlazi naš kapetan, sjajni, neuništivi Luka Modrić, a mijenja ga Domagoj Vida

90' - Igrat će se još četiri minute

90' - Modrić je krasno proigrao Vlašića, ovaj je probao pucati onako iz kosa, ali brani Schmeichel

89' - Nova promjena kod Danaca, izašao je Skov Olsen, a mijenja ga Dolberg

87' - Danci traže taj izjednačujući pogodak, pritišću naše

86' - Livaković je sada krasno branio pokušaj Eriksena, nakon što se lopta odbila od Joška

85' - Danci su sada prijetili iz kontre, ali Maehleov pokušaj je blokirao Gvardiol

79' - GOOOOL! Kakav spektakl, Majer je tek ušao i odmah zabio za 2:1! Pa tek je dodirnuo loptu, bravo majstore!

78' - Majer je zamijenio Kovačića

77' - GOOOL! Taj opasni Eriksen! Krasno je pogodio za 1:1, praktički iz ničega, kada je Hrvatska stajala bolje, prijetila... Kako god bilo, fantastičan pogodak malog fantaziste

71' - Evo i promjena kod Vatrenih, igru napuštaju Kramarić i Perišić, a mijenjaju ih domaći, maksimirski dečki: Oršić i Petković! Vlašić je zamijenio Pašalića kao treća zamjena. Kod Danaca je ušao Jensen umjesto Kjaera

70' - Kakav slalom Matea Kovačića, ali nažalost nema završnice! Briljantan dribling, ali ništa!

70' - Čini se da Perišić neće moći nastaviti susret, Dalić je podigao Petkovića s klupe

66' - Modrić je sada dobro pucao, ali Schmeichel brani, Hrvatska izgleda puno bolje u drugom dijelu

59' - Mijenjaju gosti, Braithwaite izlazi iz igre, a ulazi Damsgaard, Delaneyja je zamijenio Hojlund, a izašao je i Wass kojeg je zamijenio Rasmus Christensen

58' - Modrić je lagano gurnuo loptu petom, Perišić je tukao jako, ali malo pokraj gola. Sjajna kombinacija nakon slobodnog udarca

57' - Slobodan udarac za Vatrene na samom rubu kaznenog prostora! Bilo je to blizu, Kjaer je srušio Modrića. Danski kapetan je zaradio žuti karton nakon dvoboja s hrvatskim kapetanom

54' - Prekrasna akcija naših, Modrić je sjajno proigrao Perišića koji je ubacio, ali obrana Danske skida loptu s glave Kramarića

49' - GOOOOOL! Kratka kombinacija nakon kornera, lopta je savršeno, kao rolica stigla na nogu Sose koji je krasno i precizno pogodio za 1:0!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, ajmo Hrvatska!

45' - Kraj prvog dijela, nije bilo sučeve nadoknade. Čvrsta 'nula' nakon prvih 45 minuta, Vatreni su zaprijetili preko Šutala i Gvardiola, Danska je pak bila opasna preko Maehlea i Eriksena. Iznimno čvrsta utakmica, ostaje nam za vidjeti hoće li se momčadi malo više otvoriti u drugom dijelu.

39' - Eriksen je sada pucao, snažno lijevom nogom, ali brani Livaković. Danci izgledaju nešto bolje u posljednjih par minuta

36' - Perišić je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Wassu

35' - Fantastična prilika za Dance! Juranović je krivo dodao na desnoj strani, lopta je došla do Maehlea koji se sjurio prema golu, ali njegov pokušaj sjajno brani Livaković!

33' - Prošlo je više od pola sata igre, za sada nema onih pravih, ozbiljnih šansi

26' - Evo dobre prilike za Vatrene! Lopta je došla do Kovačića nakon kratke kombinacije iz kornera, Mateo je krasno ubacio, Gvardiol skočio i gađao glavom, ali je lopta otišla pokraj gola. Jako slična situacija onoj s početka utakmice...

23' - Evo i prve ozbiljnije šanse za Dance, Wass je probao svoj udarac i nije to bilo nimalo loše. Liva se ispružio koliko je dug, a lopta je protutnjala iznad gola

22' - Modrić je sada poslao jednu dobru loptu, Perišić je probao s nekih 17, 18 metara, ali je lopta otišla iznad gola

17' - Ponovno su naši krasno kombinirali, ali Perišićev ubačaj naišao je na danskog kapetana Kjaera. U nastavku je Kova probao ugroziti Schmeichela, ali ništa vrijedno spomena

15' - Krasno je sada kapetan Modrić prošao kroz obranu Danaca, ali su se obranili od njegova ubačaja. Gosti su pohitali u kontru i na kraju izborili korner

12' - Sada je Danska malo zavladala terenom, ali nisu napravili ništa ozbiljno

7' - Jako dobro otvaranje Vatrenih, sada su sjajno kombinirali, ali je Pašalićeva povratna naletjela na igrača Danske

4' - Sada je Brozović probao lijevom nogom iz daljine, ali je lopta otišla daleko od gola

2' - Sosa je krasno ubacio, Šutalo je probao glavom i lopta je otišla pokraj gola. Prva dobra situacija pred danskim golom

1' - Dobro su naši krenuli, Modrić je izborio korner

1' - Počeo je susret na Maksimiru, sretno Vatreni!

20:40 - Šimi Vrsaljku je posvećen jedan video prije susreta, predsjednik Saveza i Stipe Pletikosa uručili su mu hrvatski dres i legendarnu fotografiju sa SP-a

20:35 - Kako vam se sviđaju novi dresovi Hrvatske?

20:25 - Još malo do velike utakmice, nadamo se sjajnoj predstavi naših nogometaša

20:09 - Vatreni su izašli na zagrijavanje

19:54 - Stadion se polako puni, čeka nas pravi spektakl