ZA POVIJEST / Muller tek treći u povijesti sa 100 pobjeda u Ligi prvaka

Ofenzivac Bavaraca Thomas Müller ušao je u 87. minuti umjesto Kanea

20.9.2023.
23:27

U derbiju večeri prvog kola nove sezone nogometne Lige prvaka, u ogledu skupine A, Bayern je na svojoj Allianz Areni pobijedio Manchester United 4-3.

LIGA PRVAKA /

Šimić strijelac i asistent, Rakitić asistirao, golijada Bayerna i Man. Uniteda

Ogroman korak prema tri boda Bayern je napravio unutar samo pet minuta prvog dijela kada je postigao dva pogotka. U 28. minuti prvo je Leroy Sane zabio pogodak uz veliku pomoć i lošu intervenciju gostujućeg golmana Onane, dok je u 32. Gnabry povećao na 2-0 nakon što je veliki dio posla obavio Musiala koji je probio suparničku obranu.

Manchester United se vratio na startu drugog dijela, u 49. je smanjio Hojlund, veliko ovoljetno pojačanje Crvenih vragova, no već u 53. minuti je bilo 3-1. Harry Kane je bio precizan s bijele točke za 3-1 Bavaraca.

Do kraja je Bayern imao brojne prilike, a epilog svega su bila čak tri pogotka u samoj završnici. Za domaćina je strijelac bio Tel, a dva gola za goste je dao Casemiro. Drugi je postigao u 95. minuti te gosti s Otoka nisu imali više vremena doći do boda, kojeg igrom nisu ni zaslužili.

Ofenzivac Bavaraca Thomas Müller ušao je u 87. minuti umjesto Kanea te tako postao tek treći igrač u povijesti Lige prvaka koji je u tom natjecanju stigao do 100 pobjeda. Više od njega imaju samo Cristiano Ronaldo (115) i Iker Casillas (101).

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.