BROJKE NE LAŽU /

• Ma kakvo staro željezo, bolji je nego ikad: Modrić protiv Poljske odigrao svoju najbolju utakmicu za Hrvatsku

Nakon 77 minuta u Portugalu, tri dana kasnije odigrao je cijelu utakmicu i to samo par sati prije 39. rođendana

9.9.2024.
13:03
Borna jaksic/PIXSELL

Luka Modrić zabio je pobjednički gol u 1-0 slavlju Hrvatske protiv Poljske u drugom kolu nove sezone Lige nacija i samo par sati prije no što će napuniti 39 godina odigrao generalno fantastičnu utakmicu.

'PRAVA NOGOMETNA LEGENDA' /

Cijeli svijet čestita Luki rođendan: Javili se Real i Dinamo, no show je ukrao popularni karikaturist

Kapetan hrvatske reprezentacije je ostao na terenu i kada je Dalić radio dvostruku zamjenu u 68. minuti. Zamjena je išla i u 79., no izašao je Kovačić koji više nije mogao, a ne Modrić. Luka je ostao i u 92. kada je ušao Ivan Perišić. Nje bilo potrebe za zamjenom jer letio je po terenu kao da uistinu ima desetak godina manje.

Brojke Luke Modrića s utakmice protiv Poljske stvarno su fantastične. Iako ga i u Realu Ancelotti dozira i ne pada mu na pamet da pusti Luku svih 90 minuta, Luka je ovo izdržao šampionski i, ako je gledati brojke SofaScorea, odigrao najbolju utakmicu ikad u kockastom dresu s ocjenom od 9.4.

Samo je dvaput dobio višu ocjenu, no oba puta bila su za igre u Realovom dresu. Igrajući za Real protiv Levantea u pobjedi 6-0 u svibnju 2022. godine zaslužio je ocjenu 9.5, a u ožujku 2024. je za učinak u pobjedi Reala 4-0 protiv Celte dobio 9.7.

Samo tri dana ranije odigrao je 77 minuta na gostovanju kod Portugala, a uzmemo li u obzir da je skupa s ostalim reprezentativcima izgubio noć u putovanju te tako otežao ukupni odmor, sve skupa je impresivno za te godine na vrhunskom nivou modernog nogometa.

Luka je za Hrvatsku odigrao 180 utakmica, zabio 27 golova uz 29 asistencija. Ima ukupno devet nastupa za Hrvatsku na najvećim natjecanjima, svjetskim i europskim prvenstvima. Debitirao je 1. ožujka u prijateljskoj protiv Argentine, najstariji je igrač koji je odigrao utakmicu za Hrvatsku, najmlađi i najstariji strijelac Hrvatske na Europskom prvenstvu, prvi igrač koji je igrao na EP-u i SP-u u tri različita desetljeća te jedan od samo tri igrača koji su sudjelovali u pet europskih prvenstava.