ORIOLIK - DINAMO 0:8 / Modri projurili u četvrtfinale Kupa: Drmićev hat-trick, dva penala, isključenje i autogol u slavonskom selu

Tekstualni prijenos utakmice Oriolik - Dinamo mogli ste pratiti na portalu Net.hr

1.11.2023.
13:08
Luka stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama prošli su u četvrtfinale Kupa uvjerljivom pobjedom (8:0) na gostovanju kod Oriolika.

FNC 13 ove subote, 4. studenog, stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo od 20.00 u prijenosu UŽIVO

Sam početak utakmice nije donio izgledne prilike, iako je Dinamo odmah uspostavio dominaciju na terenu. Domaćini su počeli "vatreno" i prilično neoprezno pa je u prvih desetak minuta sudac morao podijeliti dva žuta kartona kako bi primirio situaciju.

Iz mjeseca u mjesec Voyo donosi jedinstveno borilačko iskustvo

Dinamo je nakon toga nastavio dominirati i poveo je iz prvog ozbiljnijeg napada. U 25. minuti Sosa je probio bok i ubacio, a Halilović pucao. Njegov šut je skrenuo domaći igrač, a onda je Stubičan u želji da izbije loptu krivo procijenio i zakucao je od grede u vlasitu mrežu. Samo tri minute nakon toga Modri su zabili i drugi gol. Marušić je srušio Vrbančića , sudac pokazao na bijelu točku, a Drmić sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Mreže su nakon toga mirovale desetak minuta, a u 38. je Drmić zabio i treći gol, ponovno iz penala kojega je skrivio Stubičan koji je pritom isključen. Samo tri minute nakon toga Drmić je ponovno zatresao mrežu, sada na asistenciju Kaneka. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Dinamo je stigao i do petog gola - zabio je Bernauer glavom nakon kornera i na odmor se otišlo rezutatom 5:0 za goste.

Dinamo je u drugom poluvremenu nastavio tamo gdje je stao u prvome. U 54. minuti ponovno se zatresla mreža Oriolika, pogodio je Antonio Marin nakon lijepe akcije. Asistirao mu je Drmić. Nakon toga situacija se smirila, Dinamo je 'stao na loptu', a trener Jakirović napravio puno zamjena i nije bilo izglednih prilika sve do 77. minute kada je Dinamo stigao do sedmog gola. Strijelac je bio Emreli, a pet minuta kasnije Kulenović, koji je u igru ušao u drugom dijelu, je zabio i osmi pogodak Dinama.

Hrvatski kup, osmina finala

Oriolik: Herceg; K. Lucić, Stubičan, Marušić, Kuzmić; Stahović, Djerek; Kokotović, Jurić, Bošnjaković; Morber

Dinamo: Nevistić; Moharrami, Šutalo, Bernauer, Sosa; Vrbančić, Sučić; Marin, Halilović, Kaneko; Drmić

Oriolik - Dinamo 0:8 (Stubičan 25' (ag), Drmić 28' (p), 38', 41', Bernauer 45'+2', Marin54', Emreli 77', Kulenović 82')

_________________________________________

Nogometaši Dinama u srijedu gostuju u Oriovcu, gdje od 14 sati protiv NK Oriolika igraju utakmicu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa.

"Moramo pokazati ozbiljnost, nema pristupa “lako ćemo”. Suparnik također želi stvarati prilike i iskoristiti ih. Mi moramo pokazati pravu kvalitetu, jednu ili dvije razine više, koliko god treba, i proći u sljedeći krug. To je obaveza", rekao je u najavi susreta trener Dinama Sergej Jakirović.

Dinamo je, zanimljivo, prije tri tjedna također gostovao u Oriovcu, tada kako bi odigrao prijateljsku utakmicu povodom 100. godišnjice NK Oriolika. Modri su tada slavili rezultatom 3:1.