MLADI VATRENI OSTALI SLOMLJENIH SRCA: / Pogodak koji je Srbija primila u posljednjoj minuti izbacio ih s Eura

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela izboriti plasman na U-17 Euro

1.4.2019.
19:53
Pixsell

Izabranici Tomislava Rukavine odigrali su dobro na kvalifikacijskom turniru u Skupini 3 za plasman na U-17 Euro, no u poretku drugoplasiranih momčadi ostali su na posljednjem mjestu te nisu izborili Europsko prvenstvo.

Na završnicu se, naime, uz domaćina plasiralo osam pobjednika skupina (Italija, Nizozemska, Engleska, Island, Španjolska, Portugal, Belgija i Francuska) te sedam najboljih drugoplasiranih momčadi (Austrija, Češka, Njemačka, Grčka, Rusija, Mađarska i Švedska). Za poredak drugoplasiranih u obzir su se uzimali rezultati protiv prvoplasiranih i trećeplasiranih momčadi u skupini.

Hrvatska U-17 imala je željeni plasman u rukama u posljednjim minutama današnjeg ogleda Švedske i Srbije u Skupini 8, kada je rezultat bio neriješenih 1:1, no u petoj minuti sudačke nadoknade Švedska je postigla pogodak za pobjedu 2:1 i posljednje mjesto na EP-u u Irskoj.