Milan pobijedio Inter golom u 89. minuti i prekinuo crni niz u derbijima

Rossoneri su tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima.

22.9.2024.
23:18
profimedia

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, "derbyju della Madonnina" Milan je kao gost pobijedio Inter sa 2-1.

TEŠKA OZLJEDA /

Veliki problemi za Barcelonu: Ter Stegen će s travnjaka izbivati osam mjeseci

Milan je poveo u 10. minuti golom Christiana Pulišića nakon sjajnog prodora američkog reprezentativca. Pulišić je "ukrao" loptu Mihitarjanu i potom projurio kroz "srce" domaće obrane pogodivši za 1-0.

Domaćin je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Federica Dimarca na asistenciju Lautara Martineza.

"Rossoneri" su već u prvoj minuti nastavka mogli do nove prednosti, Rafael Leao je pucao glavom, ali je Yann Sommer sjajno obranio. U 65. minuti talijanski sudac Maurizio Mariani je dosudio kazneni udarac za goste zbog igranja rukom, no promijenio je odluku nakon video provjere.

Pobjedu Milanu donio je Matteo Gabbia u 89. minuti pogodivši glavom nakon ubačaja Tijjania Reijndersa.

Vodi Torino sa 11 bodova, dok Napoli i Udinese imaju po 10 bodova. Inter je šesti s osam bodova koliko ima i Milan na sedmoj poziciji.