OTVARANJE KVALIFIKACIJA / Messi sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca donio prvo slavlje Argentini

Nogometaši Argentine, aktualni svjetski prvaci iz 2022., osvojili su prva tri boda na startu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. pobijedivši reprezentaciju Ekvadora s 1-0 u Buenos Airesu.

8.9.2023.
8:25

Pobjednički pogodak na stadionu Monumental postigao je kapetan Lionel Messi u 78. minuti iz odlično izvedenog slobodnog udarca s 20-ak metara. Gostujući vratar samo je mogao pogledom ispratiti kako lopta ulazi u mrežu uz desnu vratnicu.

NOVI MANDAT /

Al-Khelaifi izabran za predsjednika Udruge europskih klubova

Istim je rezultatom Kolumbija u Barranquilli svladala Venezuelu, a strijelac je bio Rafael Borre, napadač njemačkog Werdera.

Kiks Paragvaja

Reprezentacija Paragvaja nije uspjela pred svojim navijačima svladati Peru u utakmici bez pogodaka. Peruanci su cijelo drugo poluvrijeme odigrali s igračem manje, jer je u 45. minuti isključen Luis Advincula, zaradivši drugi žuti karton.

U prvom od 18 kvalifikacijskih kola još se sastaju Brazil - Bolivija i Urugvaj - Čile, a utakmice su na rasporedu u noći s petka na subotu po srednjoeuropskom vremenu.

Na sljedećem Svjetskom prvenstvu, kojem će domaćini biti SAD, Kanada i Meksiko, zaigrat će čak 48 reprezentacija pa će se iz južnoameričkih kvalifikacija izravno plasirati šest najboljih momčadi, dok će sedmoplasirani sastav imati priliku to učiniti kroz doigravanje.

Fantastične borbe s FNC-a 12 iz pulske Arene ekskluzivno možete pogledati na streaming platformi Voyo.