Crvena zvezda preokretom do Lige prvaka, bivši igrač Dinama junak Slovana

Poznata su posljednja tri sudionika Lige prvaka

28.8.2024.
23:11

Nogometaši Slovana iz Bratislave, Lillea i Crvene zvezde posljednja su tri sudionika ovosezonske Lige prvaka, a junak prvog ulaska Slovana u najjače klupsko natjecanje je hrvatski napadač Marko Tolić.

'VOLIM TE DINAMO' /

Užareno je i u svlačionici: Dinamovci pjesmom slave plasman u Ligu prvaka

Tolić je bio dvostruki strijelac za Slovan u 3-2 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Midtjyllanda što je slovačkom sastavu bilo dovoljno za povijesni uspjeh jer je prva utakmica u Danskoj završila rezultatom 1-1.

Tolić je u 34. minuti doveo Slovan u vodstvo od 1-0 da bi potom Simsir u 41. i Franculino u 50. pogađali za preokret. No, u 81. minuti je Tolić novim golom s ruba kaznenog prostora poravnao na 2-2 da bi Barseghjan pet minuta potom pogodio za završni preokret.

Lille je ušao u Ligu prvaka usprkos 1-2 porazu na gostovanju kod Slavije u Pragu jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0 na svom terenu, dok je Crvena zvezda kao domaćin svladala norveški Bodo/Glimt sa 2-0 i tako nadoknadila 1-2 zaostatak iz prvog dvoboja.

Ranije u srijedu Ligu prvaka je izborio i hrvatski prvak Dinamo s ukupnih 5-0 protiv azerbajdžanskog Qarabaga.

Ždrijeb novog formata Lige prvaka održat će se u četvrtak u Monte Carlu.