MARKO LIVAJA U LIGI PRVAKA: / Ajax i AEK obranili prednost, Pivarić i kijevski Dinamo idu u Europsku ligu

U srijedu su na rasporedu preostale tri uzvratne utakmice 4. kola kvalifikacija Lige prvaka

28.8.2018.
23:09

Ovogodišnje izdanje Lige prvaka bit će bogatije za još jednog hrvatskog nogometaša, jer je Marko Livaja s AEK-om u Ateni odigrao 1-1 protiv mađarskog Vidija i obranio prednost stečenu u prvoj utakmici, a Ajax je s nepopularnih 0-0 na gostovanju kod kijevskog Dinama također ispunio svoju misiju i plasirao se u Ligu prvaka.

Marko Livaja je bio u početnom sastavu AEK-a i igrao do 84. minute. Grci su poveli iz kaznenog udarca u 48. minuti, a precizan realizator bio je Mantalos. U 57. minuti izjednačio je Nego, ali Mađari nisu uspjeli doći do drugog pogotka koji bi ih odveo u produžetak.

DINAMO NIJE USPIO IZBORITI LIGU PRVAKA: /

Švicarski prvak u tri minute napravio preokret i ostavio krcati Maksimir u šoku!

Nastavak u srijedu

Poput zagrebačkog, ni kijevski Dinamo nije pred svojim navijačima uspio izvući rezultat koji bi ga odveo u Ligu prvaka. Ukrajinci još mogu biti i sretni s konačnih 0-0, jer je Ajax već u 14. minuti imao kazneni udarac, ali ga je Dušan Tadić propustio realizirati pogodivši vratnicu.

S obzirom da je u prvom dvoboju u Amsterdamu bilo 3-1 za Nizozemce, Ajax je izborio mjesto u Ligi prvaka, a Ukrajinci će zajedno sa zagrebačkim Dinamom u ždrijeb Europske lige. Hrvatski reprezentativac Josip Pivarić odigrao je cijelu utakmicu u dresu kijevskog kluba.

U srijedu su na rasporedu preostale tri uzvratne utakmice 4. kola kvalifikacija Lige prvaka, a sastaju se PAOK - Benfica, Salzburg - C. zvezda i PSV - BATE. Svi dvoboji započinju u 21 sat.