UZBUĐENJA DILJEM EUROPE / Fodenov šou u preokretu Citya, Roma bez milosti protiv Cagliarija, slavila i Sevilla

Aktualni prvak Manchester City slavio je u u posljednjem susretu 23. kola Premier lige na gostovanju kod Brentforda sa 3-1 uz hat-trick Phila Fodena.

5.2.2024.
23:18

Manchester City, Roma i Sevilla upisali su pobjede u večerašnjim ogledima u Premier ligi, Seriji A i La Ligi.

CREME DE LA CREME /

Sprema se spektakl u Engleskoj: Legende stižu na posebno 'Svjetsko prvenstvo'

Jedini pogodak za domaćine djelo je Neala Maupayja kojem je asistirao njegov vratar Mark Flekken. Flekken je ispucao dugačku loptu, obrana Cityja loše je reagirala, a to je znalački iskoristio Maupay. Međutim, Foden je golovima u 45+3, 53. i 70. donio pobjedu svojoj momčadi.

City je ovom pobjedom preskočio Arsenal na drugom mjestu zbog bolje gol razlike, a vodeći je Liverpool s dva boda više i utakmicom više.

Roma uvjerljiva

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Cagliari sa 4-0 napredovavši na peto mjesto, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja.

Roma je povela već u 2. minuti golom Lorenza Pellegrinija, Paulo Dybala je u 23. minuti povećao na 2-0,  da bi isti igrač u 51. minuti iz kaznenog udarca zabio i treći gol na utakmici. Konačnih 4-0 postavio je Dean Huijsen u 59. minuti.

Roma je ovom pobjedom napredovala na peto mjesto sa 38 bodova, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 18 bodova.

Sevilla pobjegla iz zone ispadanja

Važnu pobjedu na gostovanju kod Rayo Vallecana je upisala Sevilla koja je bila bolja s 2:1, a svi golovi 'pali' su u prvom poluvremenu.

Youssef En-Nesyri je doveo goste u vodstvo u 19. minuti, Isi Palazón je u 29. minuti poravnao rezultat, a u 45. minuti je En-Nesyri svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

Sevilla je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja i sada je na 15. mjestu s 20 bodova, tri više od Cadiza, koji je na 18. mjestu, posljednjem koje vodi u drugu ligu.