MAKSIMIRSKI JUNAK KOJEG NITKO NIJE OČEKIVAO: / U proteklih je godinu dana zabio samo jedan gol, a bio je i optužen za silovanje

Nitko nije mislio da će upravo Atiemwen zabiti ključni Dinamov gol u Europskoj ligi dosad ove sezone.

5.11.2020.
23:21
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama minimalnom 1:0 pobjedom protiv austrijskog Wolfsbergera u susretu 3. kola skupine K Europske lige zasjeli su na čelo ljestvice.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Atiemwen u 76. minuti, samo dvije minute po ulasku na teren. Njegov gol pogledajte OVDJE.

[FOTO, VIDEO] ZABIO PRVI EURO POGODAK DINAMA OVE JESENI: /

Trenutak koji ostavlja bez daha, a koji je 'magijom' započeo Modrićev nasljednik

Majer je ubacio loptu s lijeve strane, Atiemwen ju je prihvatio leđima okrenut golu, uspio se okrenuti i sa 10-ak metara prizemnim udarcem svladati Koflera. Dinamo je tako uspio realizirati brojčanu nadmoć jer je u posljednjoj minuti prvog poluvremena gost ostao bez Tafernera koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Neočekivani junak

Nitko nije mislio da će upravo Atiemwen zabiti ključni Dinamov gol u Europskoj ligi dosad ove sezone. Teško je bilo da će on dobiti i priliku zaigrati jer je ove sezone na terenu proveo tek jednu minutu, sve do ove utakmice.

Također, u proteklih se godinu dana nije naigrao. Bio je na posudbi u Lokomotivi, gdje je uspio zabiti tek jedan gol.

Atiemwen je, dok je još igrao za Goricu, bio možda i najbolji igrač cijelog HNL-a, u Dinamo je prešao za 2,65 milijuna eura, no prošao je prošle godine kroz sudsku trakavicu sa svojom bivšom djevojkom koja ga je optužila za zlostavljanje. Optužbe su na kraju odbačene.

Nakon toga Atiemwen nije bio isti na terenu, a možda je ovo 24-godišnjem ofenzivcu nova prilika da vrati svoju igru na visoku razinu kakva je bila i prije.