EUROPSKA LIGA / Majer dirigirao veznim redom Rennesa i postao zvijezda večeri: Uvršten je u momčad kola

Rennes i Fener vode s po četiri boda, ciparski sastav ima tri, a Dynamo je na začelju bez bodova

16.9.2022.
9:18
profimedia.hr

U susretu 2. kola B skupine Europske lige Rennes i Fenerbahče su odigrali 2-2, a drugi gol za francuski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer te uz to upisao i asistenciju. Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu. Rennes je imao 2-0, no turski sastav je u uspio izboriti remi.

VATRENI IGRAJU NA SIGURNO /

VELIKA GALERIJA Ove ćemo dresove gledati na SP u Kataru! Dvije reprezentacije iznenadile kreativnošću

Majer briljirao

Rennes je poveo u 52. minuti golom Martina Terriera koji je samo dvije minute kasnije asistirao Lovri Majeru za 2-0. Fener je smanjio u 60. minuti preko Irfana Kahvecija, a u 84. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Hamari Traore. Turci su u drugoj minuti nadoknade uspjeli izjednačiti golom s bijele točke, a precizan je bio Enner Valencia. Majer je igrao do 78. minute, a njegova predstava nije prošla ispod radara te je uvršten u SofaScore momčad kola. Najbolji pojedinac je napadač njemačkog Freiburga, Michael Gregoritsch.

U drugom susretu AEK Larnaca je na gostovanju pobijedila kijevski Dynamo s 1-0, a gol odluke zabio je bivši krilni igrač Hajduka i Osijeka Adam Gyurcso u osmoj minuti. Rennes i Fener vode s po četiri boda, ciparski sastav ima tri, a Dynamo je na začelju bez bodova.