MODRIĆ JE PONOVNO KRALJ MADRIDA: / 'Oni koji su ga smatrali igrački mrtvim morat će se sad sakriti'

Kapetan Vatrenih u središtu pisanja ugledne madridske Marce

24.11.2019.
8:24

Najbolji hrvatski nogometaš Luka Modrić sinoć je na Santiago Bernabeuu u Madridu protiv Real Sociedada (preokret Reala i pobjeda 3:1) odigrao fantastičnu utakmicu. Kako je to madridska Marca, najčitaniji sportski dnevni list u Španjolskoj sjajno opisala i napisala na svom web izdanju, "ovo je bila najbolja verzija aktualne Zlatne lopte u ovoj sezoni".

LUKA MODRIC AND MIKEL OYARZABAL DURING MATCH REAL MADRID VERSUS REAL SOCIENDAD IN SANTIAGO BERNABEU STADIUM. SATURDAY, 23 NOVEMBER 2019 Cordon Press, Image: 484483027, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: JOAQUIN CORCHERO ARCOS / Cordon Press / Profimedia

ČUDESNA NOĆ LUKE MODRIĆA: /

Zabio fantastičan gol i ugradio dvije prekrasne asistencije u veliku pobjedu Reala

Dvaput asistirao i sjajno zabio

Luka je dvaput asistirao prije nego što je ljevicom iz poluvoleja pospremio loptu u golmanov dolnji desni kut. Bio je to neobranjiv Modrićev udarac. U tekstu pod naslovom: "Oni koji su čekali da se Modrić povuće sad će morati pričekati" Marca je nahvalila jednog od najboljih veznjaka svijeta posljednjih godina...

'Luka Modrić izašao je iz lampe kako bi bijelcima ukazao tri želje'

"Luka je bio ona verzija sebe kao igrača koja ga je uvela u povijest Reala. Vodio je svoju momčad, dva puta asistira pa onda i zabio. Da slikovito opišemo, Luka Modrić izašao je iz lampe kako bi bijelcima ukazao tri želje. Gol i dvije asistencije Hrvata koji je spasio svoju momčad i otvorio put povratku. Oni koji su ga smatrali igrački mrtvim morat će se sad sakriti. Madridski vođa ponovno se pojavio kada je bilo najpotrebnije", stoji u tekstu.

Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric shoots to score a goal during the Spanish league football match Real Madrid CF against Real Sociedad at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 23, 2019., Image: 484483554, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP / Profimedia

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 14. kola nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabéu protiv Real Sociedada slavio s 3:1. Gosti su poveli u 2. minuti nakon velika greške jednog od najboljih stopera u posljednjem desetljeću Sergia Ramosa. On je vraćao loptu golmanu, no ona je završila u nogama Williana Joséa, koji je neočekivani poklon pretvorio u pogodak.

Ovacije na Santiago Bernabeu

Real Madrid je izjednačio u 37. minuti iz prekida. Slobodni udarac sa desnog krila odlično je izveo Luka Modrić, a ubojiti fransku napadač Karim Benzema je glavom pospremio loptu u mrežu. Početkom drugog poluvremena, u 47. minuti, "kraljevski klub" prešao je u vodstvo. Strijelac je Federico Valverde, a asistent je ponovno bio naš Luka Modrić.

Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric celebrates his goal during the Spanish league football match Real Madrid CF against Real Sociedad at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 23, 2019., Image: 484484410, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP / Profimedia

Fantastičnu partiju Luka Modrić okrunio je pogotkom u 74. minuti, zabivši za 3:1 prekrasnim volejom. Osam minuta kasnije trener Zinédine Zidane izvadio ga je iz igre uz ovacije domaćih navijača.