LUDNICA U GRADSKOM VRTU: / Osijek pregazio amatere iz Andore, pogledajte majstoriju Bočkaja

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u drugo pretkolo Europske lige nakon što su u obje utakmice bili bolji od andorskog sastava UE Santa Coloma.

6.7.2017.
22:21
Davor Javorovic/PIXSELL

Nakon što je na gostovanju slavila 2-0, momčad ZoranaZekića je u uzvratnom susretu na stadionu Gradski vrt slavila 4-0.

U idućoj rundi Osijek će igrati protiv švicarskog Luzerna. Prvi susret je na rasporedu 13. srpnja u Osijeku, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Švicarskoj.

Domaćin je poveo u 6. minuti, a pogodak glavom zabio je MuzaferEjupi nakon ubačaja Borne Barišića. Na 2-0 povisio je Barišić u 39. minuti iz kaznenog udarca nakon što je DavidManeiro oborio Tomislava Šoršu. Iduća dva gola zabio je PetarBočkaj.

LUDNICA U OSIJEKU: Pogledajte kakvu je atmosferu napravila Kohorta u Gradskom vrtu

U 58. minuti je zabio za 3-0 nakon brze kontre, dok je šest minuta kasnije zabio prekrasan gol iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Osijek je rutinski odradio dvoboj protiv amatera iz Andorre, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Osječani su imali još niz lijepih prilika, a dva puta su uzdrmali okvir gola. U 3. minuti je nakon kornera AndrejLukić iz blizine pogodio gredu, a u 34. minuti okvir gola je pogodio i Ejupi nakon kornera.

Posljednji put Osijek je igrao u Europi 2012. godine kada je u 2. pretkolu ispao od švedskog Kalmara (1-3, 0-3).

Inače, ovo je osmi europski pohod Osijeka. Najveći europski uspjeh ostvario je 2000. godine kada je stigao na korak do prezimljavanja u Europi. U 3. kolu Kupa Uefa Osijek je ispao od praške Slavije. U Gradskom vrtu bilo je 2-0 za Osijek, a u uzvratu 5-1 za Slaviju.

UŽIVO:

NK Osijek - UE Santa Coloma 4:0

NK Osijek: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Gerzda, Lukić, Lopa, Bočkaj - Boban, Ejupi

Ue Santa Coloma: Parianes - Aloy, Orosa, Ruiz, Maneiro - Munoz, Sandro - Sanchez, Rubio, Bernat - Salomo

Kraj

79' Ruiz je pokušao svladati Malenicu, ovo je ujedno bio i prvi ozbiljniji pokušaj Santa Colome.

71' Izašao je Bočkaj uz veliki pljesak s tribina.

62' GOOL Kakva golčina Bočkaja. Zabio je prekrasan pogodak iz slobodnog udarca s 30-ak metara.

56' GOOL Boban je odigrao okomitu loptu za Bočkaja na lijevom krilu, novi je igrač Osijeka ušao u kazneni prostor i prebacio vratara.

53' Boban je tražio Ejupija u petercu, Parianes je bio brži.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' GOOL Barišić je zabio s bijele točke.

39' Penal za Osijek. Maneiro je srušio Šoršu u kaznenom prostoru.

38' Opet su domaćini opasno prijetili, ali Parianes brani sve.

34' Ejupi je glavom zatresao gredu. Osijek je do sada imao brojne prilike, ali i dalje ostaje 1:0.

29' Redaju se prilike pred gostujućim vratima. Prvo je udarac isprobao Bočkaj, a potom je opasno zaprijetio Boban.

21' Još jedna velika prilika za Osijek. Lopta jer došla do Ejupija, tukao je s pet metara, ali je vratar uspio obraniti.

15' Ejupi još jednom pogađa mrežu, ali je sudac poništio gol zbog zaleđa.

8' GOOL Gosti nisu uspjeli izbaciti loptu, ona je došla do Barišića koji je ubacio s lijeve strane, da bi Ejupi glavom sa sedam, osam metara pogodio lijevi kut.

6' Domaćini su imali veliku priliku nakon pogreške vratara, ali nisu iskoristili poklon.

5' Lukić se našao pred vratima nakon ubačaja iz lijevog kuta, lopta je završila na gredi i odbila se do Grezde koji ne pogađa okvir gola.

4' Lukić je imao prvu prigodu, ali su se gosti spjeli obraniti.

3' Osječani su žustro krenuli. Naravno, pred 3000 gledatelja žele se pokazati u što boljem svjetlu.

1' Počela je utakmica.