LUDNICA NA HAITIJU: / Po prvi put osvojili grupu; Pogledajte kako su školskom akcijom posramili Kostarikance

Haiti osvojio prvo mjesto u skupini B

25.6.2019.
8:45

Nogometaši Haitija 2-1 (0-1) pobjedom protiv Kostarike u susretu posljednjeg, 3. kola osvojili su prvo mjesto u skupini B Gold Cupa, prvenstva Sjeverne i srednje Amerike, te tako izbjegli Meksiko u četvrtfinalu.

AMERIKANCI STIGLI DO VELIKE OSTAVE I PLASIRALI SE U ČETVRTFINALE: /

Lišili su ih SP-a, a sada su popili šest komada

Haiti i Kostarika osigurali su prolazak u četvrtfinale

Haiti i Kostarika osigurali su prolazak u četvrtfinale i prije posljednjeg kola te su u Harrisonu odlučivali o tome koja će od tih reprezentacija igrati protiv Meksika, a koja protiv Kanade.

Kostarika je bila favorit uoči početka dvoboja, za prvo mjesto joj bio dovoljan i bod, a usto je i povela u 13. minuti autogolom Alexisa. No, u nastavku je Haiti kreirao preokret preko Nazona koji je iskoristio kazneni udarac u 57. minuti i Alexisa koji se golom u 81. minuti iskupio za autogol iz prvog poluvremena i tako izbjegao najtežeg mogućeg suparnika u četvrtfinalu. Pogotku je prethodila sjajno odigrana akcija, kao i loša reakcija obrane Kostarike...

Bermuda nadigrala Nikaragvu

Haiti je osvojio prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova, dok je Kostarika završila kao druga sa šest.

U susretu dvije reprezentacije koje su izgubile svoja prva dva dvoboja Bermuda je nadigrala Nikaragvu sa 2-0 (0-0) ostvarivši svoju prvu pobjedu na Gold Cupu u povijesti. Strijelci su bili Simmons u 60. i Wells u 71. minuti.

TABLICA: 1 Haiti 3 3 0 0 6-2 9 2 Kostarika 3 2 0 1 7-3 6 3 Bermuda 3 1 0 2 4-4 3 4 Nikaragva 3 0 0 3 0-8 0