LUDA UTAKMICA U NEWCASTLEU: / Prvaci dvostrukim preokretom do pobjede - Ferran Torres junak utakmice

Hat-trick Torresa za pobjedu Manchester Cityja

14.5.2021.
23:25

U dvoboju 36. kola engleske Premier lige novi prvak Manchester City je došao do pobjede 4:3 (2:2) na gostovanju kod Newcastlea, a tri pogotka za Građane postigao je španjolski reprezentativac Ferran Torres.

Ferran Torres of Manchester City celebrates scoring their second goal with team mates Newcastle United v Manchester City, Premier League, Football, St James's Park, Newcastle, UK - 14 May 2021,Image: 610864914, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Profimedia

Torres otvorio pipu u 42.

Newcastle je poveo u 25. minuti, a pogodak glavom postigao je Emil Krafth. Joao Cancelo je izjednačio u 39. minuti, udarcem s ruba kaznenog prostora, pri čemu se lopta odbila i prevarila domaćeg vratara Dubravku.

Prvi od tri pogotka za svoj premijerni hat-trick u Cityjevom dresu, Ferran Torres postigao je u 42. minuti, kad je sjajno reagirao na ubačaj Gundogana i petom poslao loptu u mrežu. Za izjednačujući pogodak na kraju prvog poluvremena pobrinuo se Joelinton svladavši ScottaCarsona iz kaznenog udarca.

Unutar četiri minute City preokrenuo zaostatak

Newcastle je u 62. minuti opet poveo. Dosuđen je novi kazneni udarac, a ovoga puta je Willockov udarac Carson obranio. No, lopta se ponovno odbila Willocku koji je odbijanac pospremio u mrežu za 3:2.

Odgovor gostiju bio je brz. Unutar četiri minute City je opet preokrenuo zaostatak u vodstvo, a oba su pogotka djelo 21-godišnjeg španjolskog napadača Ferrana Torresa. U 64. minuti Torres pogađa nakon ubačaja Gabriela Jesusa, a dvije minute poslije postiže i treći pogodak. Cancelov udarac s ruba šesnaesterca zaustavila je vratnica, a odbijenu loptu je u mrežu pospremio Torres.

Manchester City's Ferran Torres (right) celebrates after scoring their side's fourth goal of the game and his hat-trick during the Premier League match at St James' Park, Newcastle upon Tyne. Picture date: Friday May 14, 2021.,Image: 610867459, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Profimedia

City već prije osigurao naslov prvaka

Manchester City je već prije osigurao naslov prvaka, a pobjedom je povećao prednost pred Unitedom na 13 bodova. Newcastle je s 39 bodova ostao na 16. mjestu, ali ne mora strahovati za opstanak, jer su već prije bez mogućnosti opstanka u Premier ligi ostali Sheffield United, West Bromwich Albion i Fulham.

Engleska - 36. kolo Newcastle - Man. City 3-4 (Krafth 25, Joelinton 45+6-11m, Willock 62 / Cancelo 39, Torres 42, 64, 66)

Burnley - Leeds (sub, 13.30) Southampton - Fulham (sub, 16.00) Brighton - West Ham (sub, 21.00) C. Palace - A. Villa (ned, 13.00) Tottenham - Wolverhampton (ned, 15.05) WBA - Liverpool (ned, 17.30) Everton - Sheffield U. (ned, 20.00)

Odigrano prije: Chelsea - Arsenal 0-1 Man. United - Leicester 1-2