LOKOMOTIVA - ISTRA 0:0: / Josip Pivarić igrao zadnjih pola sata

Za Lokomotivu posljednjih pola sata zaigrao Josip Pivarić

2.10.2020.
19:57
Goran Stanzl/PIXSELL

U derbiju začelja Prve HNL Lokomotiva i Istra 1961 su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u petak navečer odigrali bez golova. Lokomotiva je bolje otvorila utakmica i bila konkretnija momčad na terenu. Međutim, prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka.

Lokosi najbolju priliku imali u 42.

Najbolju priliku domaćin je imao u 42. minuti, Karačić je ubacio s desne strane na drugu stativu, gdje je Ćuže pucao preko gola.

Istra je u nastavku susreta zaigrala nešto aktivnije, a najbliže golu gosti su bili u 79. minuti kada je Gržan s lijeve strane pucao pokraj gola.

Za Lokomotivu je posljednjih pola sata zaigrao Josip Pivarić koji je stigao iz kijevskog Dinama. Vlasnik svjetskog srebra sa SP-a u Rusiji se tako nakon tri ukrajinske godine vratio u HNL.

Kolo se nastavlja u subotu utakmicama Šibenik - Osijek, te Gorica - Hajduk, dok će u nedjelju snage odmjeriti Varaždin - Dinamo i Rijeka - Slaven Belupo.

Dinamo i Gorica vodeći

Na ljestvici vodi Dinamo sa 13 bodova koliko ima i Gorica uz utakmicu više. Hajduk i Osijek imaju po 10 bodova.

Istra i Lokomotiva imaju po pet bodova i začelje su barem privremeno prepustili Slaven Belupu i Šibeniku koji imaju po četiri boda.

Lokomotiva - Istra 1961 0:0

U subotu: Šibenik - Osijek Gorica - Hajduk

U nedjelju: Varaždin - Dinamo Rijeka - Slaven Belupo

LJESTVICA 1. Dinamo 5 4 1 0 16-5 13 2. Gorica 6 4 1 1 15-9 13 3. Hajduk 5 3 1 1 9-5 10 4. Osijek 6 3 1 2 8-7 10 5. Varaždin 6 2 1 3 4-9 7 6. Rijeka 4 2 0 2 4-6 6 7. Istra 1961 7 1 2 4 4-8 5 8. Lokomotiva 6 1 2 3 5-12 5 9. Slaven Belupo 5 0 4 1 6-7 4 10. Šibenik 6 1 1 4 6-9 4