TURSKA SUPERLIGA / Livaković dan nakon što je dobio dijete stao na gol Fenera i briljirao: Visoka pobjeda, Turčin zabio poker golova

U 19. kolu turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je ostvario uvjerljivu pobjedu od 5:1 nad Istanbulsporom u gostima, a na vratima Fenerbahčea stajao je Dominik Livaković.

7.1.2024.
18:37
profimedia

Cengiz Under, turski reprezentativac, istaknuo se kao junak susreta, postigavši čak četiri gola, čime je ostvario prvi takav podvig u svojoj karijeri. Tri gola postigao je već u prvom poluvremenu (u 6., 34. i 44. minuti), dok je četvrti dodao odmah na početku drugog dijela (46. minuta). Posljednji put da je neki igrač u turskom prvenstvu postigao četiri gola na jednoj utakmici bio je Enner Valencia u siječnju prošle godine.

FA CUP /

Kovačić majstorskom asistencijom pokazao klasu: City utrpao pet 'komada', klub holivudskog glumca prošao dalje

FA CUP /

Osim Undera, mrežu Istanbulspora zatresao je i Edin Džeko u završnim trenucima prvog dijela. Unatoč dominaciji Fenerbahčea, Dušan Tadić nije iskoristio kazneni udarac u 65. minuti, dok je Michy Batshuayi u 82. minuti pogodio lijevu stativu. Muammer Sarikaya postigao je jedini gol za domaći sastav u 32. minuti.

Dominik Livaković stajao je na vratima Fenerbahčea i imao jednu sjajnu intervenciju samo dan nakon što je njegova supruga Helena rodila dijete.

S ovom pobjedom, Fenerbahče sada vodi na ljestvici s 47 bodova, tri više od Galatasarayja, koji tek treba odigrati svoj susret protiv Konyaspora.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO