podjela bodova / Leko remizirao s Anderlechtom u derbiju belgijskog prvenstva: Genk ima priliku povećati prednost

24.2.2019.
17:21
Marius Becker/DPA/PIXSELL

U derbiju 27. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht i Club Brugge, kojeg vodi hrvatski trener Ivan Leko, odigrali su 2-2.

Gosti su poveli u 5. minuti golom Wesleyja, no Anderlecht je uspio izjednačiti u 32. minuti golom Yannicka Bolasiea. Isti je igrač u 82. minuti doveo domaćine u vodstvo, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Thibault Vlietinck.

Za Anderlecht je cijeli susret odigrao Ivan Santini, dok je Antonio Milić igrao do 79. minute. U suparničkim redovima nije nastupio Karlo Letica.

Na ljestvici vodi Genk sa 57 bodova, Club Brugge na drugoj poziciji ima sedam bodova manje, dok je Standard treći sa 46 bodova. Anderlecht je šesti s 42 boda.