TAKO TO RADE GOSPODA / Lampard se muči za opstanak pa mu njegov Chelsea poklonio tri boda: Son nastavlja sa sezonom iz snova

Everton je upisao važna tri boda u borbi za opstanak

1.5.2022.
17:49

U susretu 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 1-0 (0-0) te tako osvojio vitalna tri boda u borbi za ostanak u društvu najboljih.

SCUDETTO SE SMIJEŠI /

Milan napravio ogroman korak prema prvoj tituli nakon 11 godina: Brekalo asistirao u preokretu svoje momčadi

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Richarlison početkom drugog poluvremena, u 47. minuti nakon što je oteo loptu neopreznom Azpilicueti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme za Chelsea.

Son igra sezonu iz snova

Usprkos ovoj pobjedi, Everton se i dalje nalazi u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 32 boda, ali je sada njegov zaostatak za 16. Burnleyem i 17. Leeds Unitedom dva boda, a usto ima i utakmicu manje. Chelsea je ostao treći sa 66 bodova.

Tottenham Hotspur se barem na dva i pol sata probio na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, sigurnom 3-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv Leicester Cityja. Domaće je u prvom dijelu u vodstvo doveo Kane u 22. minuti na asistenciju Sona, da bi u nastavku korejski napadač s dva svoja gola, oba na asistencije Kuluševskog, u 60. i 79. minuti povisio na 3-0. Konačni rezultat postavio je Iheanacho u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Četvrti Tottenham sada ima 61 bod, jedan više od petog Arsenala koji od 17.30 sati gostuje kod West Ham Uniteda, dok je Leicester 11. sa 42 boda.

Na vrhu je Manchester City sa 83 boda, jedan manje ima drugi Liverpool.