KROKODILSKE SUZE: / Gol koji je rasplakao Englesku

Braniteljice naslova svjetskih nogometnih prvakinja Japanke plasirale su se u finale ovogodišnjeg SP-a u Kanadi, one su u polufinalu u Edmontonu svladale Engleskinje sa 2-1 (1-1).

2.7.2015.
10:07

Japanke su u finale ušle zahvaljujući autogolu Laure Bassett u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. U prvom poluvremenu postignuta su dva pogotka, oba iz kaznenih udaraca. Japanke su povele u 32. minuti preko Aye Miyame, a na 1-1 je u 41. poravnala Fara Williams.

U nedjeljnom finalu u Vancouveru Japan će igrati protiv SAD-a, koje su dan ranije u Montrealu pobijedile Njemačku sa 2:0. Bit će to "repriza" finala otprije četiri godine kada su Japanke u Frankfurtu svladale SAD boljim izvođenjem 11-eraca, a nakon 120 minuta dvoboja rezultat je bio 2:2. Japankama je to jedini naslov u povijesti, dok su Amerikanke dosada dva puta bile najbolje, ali posljednji put još 1999. godine. Potom su dva puta bile treće i jednom druge.

Njemačka i Engleska će pak u subotu u Edmontonu igrati utakmicu za treće mjesto.