KRAJ: / Hrvatska se s punim plijenom vraća s Malte!

Hrvatska je u svojoj sedmoj utakmici kvalifikacija za EURO 2012. na gostovanju kod Malte slavila s 3:1.

2.9.2011.
17:54

Malta. La Valletta. Stadion Ta'Qali. Sudac: Tony Chapron (Francuska)

MALTA: Hogg - Failla, Agius, Sciberras, Muscat - Cohen, Hutchinson, Fenech (od 88. Mamo), Briffa (od 74. Pace) - Schembri, Mifsud (od 82. Woods)

HRVATSKA: Pletikosa - Vrsaljko, Ćorluka, Lovren, Strinić - Srna, Vukojević, Badelj (od 82. Eduardo da Silva), Perišić (od 67. Dujmović) - Klasnić (od 46. Kalinić), Mandžukić

Strijelci: 0:1 - Vukojević (11), 0:2 - Badelj (32), 1:2 - Mifsud (37), 1:3 - Lovren (68) KRAJ UTAKMICE! Hrvatska je na Malti osvojila željena i vrijedna tri boda te se opet vratila na bod zaostatka za vodećom Grčkom.

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

88' - domaćin opet zamijenio igrače. Igru je napustio Fenech, a na travnjaku je Mamo

87' - Maltežani opet pokušali zakomplicirati kraj utakmice, no Woodsov udarac je, srećom, otišao pokraj gola. Nije bilo bezazleno

84' - Mandžukić je imao odličnu priliku, no njegov pokušaj loba nije bio dobar.

82' - sada mijenjaju oba izbornika. Bilić je u igru uveo Eduarda da Silvu umjesto Badelja, a John ButtigiegWoodsa umjesto kapetana Malte Mifsuda.

74' - prva zamjena kod Malte. Pace je zamijenio Briffu

72' - Mifsud je zabio i svoj drugi gol, ali je srećom poništen zbog opravdano dosuđenog zaleđa.

68' - Hrvatska je povećala vodstvo na 3:1! Nakon ubačaja Badelja s desne strane mrežu je glavom zatresao Lovren te tako i on stigao do prvog pogotka za Hrvatsku!

67' - nova izmjena u hrvatskoj reprezentaciji. U igri je Dujmović, koji je zamijenio Perišića.

65' - Strinić se probio po lijevoj strani i pucao, ali lopta je otišla daleko od gola

58' - Ćorluka je u našem šesnaestercu uklizao u posljenji tren i prekinuo opasnu akciju domaćina

53' - drugi hrvatski igrač je zaradio opomenu, ovaj put Vrsaljko zbog prekršaja na Schembriju.

48' - već u sljedećem napadu Hrvatske Perišić je glavom pogodio gredu! Mandžukiću je u skoku stradala arkada.

47' - Kalinić je nakon dvije minute igre u nastavku imao stopostotnu priliku koju mu je pripremio Srna, no nije uspio zatresti mrežu, već je pogodio vratara.

Počeo je nastavak utakmice, a u hrvatskoj reprezentaciji se dogodila jedna izmjena. Gol Maltežana će u nastavku napadati Kalinić umjesto Klasnića.

Završilo je prvih 45 minuta dvoboja na Malti, a Hrvatska na poluvremenu ima prednost od 2:1.

41' - Nova prijetnja domaćina. Pucao je Fenech izdaleka, a lopta je otišla pokraj vratnice

37' - Malta je smanjila na 2:1. Kapetan domaćina Mifsud je sjajno primio brzu loptu u srcu šesnaesterca između naša dva igrača, okrenuo se i pogodio za 2:1.

35' - nakon dobre akcije Hrvatske, koja nažalost nije polučila novi pogodak, Mandžukić je prigovorio sucu te zaradio opomenu

32' - Milan Badelj je u svom trećem nastupu za Hrvatsku zabio svoj prvi pogodak i povećao prednost Hrvatske. Klasnić je sjajno proigrao kapetana Dinama koji je prošao kroz sredinu i rutinirao svladao golmana za 2:0.

30' - Srna je izveo slobodan udarac s nekih 25 metara, a lopta je otišla tik pokraj vratnice

23' - nova opasnost pred hrvatskim vratima. Hutchinson je opalio s dvadesetak metara, a lopta je prohujala pored lijeve Pletikosine vratnice.

12' - Odmah u sljedećem napadu bilo je opasno pred Pletikosinim vratima. Hrvatska obrana je nesigurnom reakcijom stvorila priliku Mifsudu, no Ćorluka je u posljednji tren spasio situaciju

11' - Vukojević doveo Hrvatsku u vodstvo! Strinić je dobro ubacio loptu na pet metara, Hogh ju loše izbacio te se dokotrljala do Vukojevića koji je pogodio desni kut malteških vrata.

10' - Vukojević je izgubio loptu na sredini terena. Moglo je biti neugodno, ali Maltežani nisu napravili ništa iz ove polukontre.

5' - opet je Srna bio u prilici, no njegov je udarac bio nespretan

4' - Srna je zaprijetio iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara, no vratar Hogg je lako otklonio opasnost, ali lopta je otišla u korner

2' - Hrvatska izborila korner iz kojeg nije napravila ništa.

1'- Počeo je susret na Malti

Hrvatska je na Malti u dva prethodna gostovanja imala problema (jednom gubila pa preokrenula i jednom odigrala remi), a ovaj put igra pod dodatnim pritiskom jer je Grčka svladala Izrael s 1:0 te pobjegla na četiri boda prednosti.

Dodatne probleme izborniku Slavenu Biliću stvara neigranje Modrića, Kranjčara, Šimunića te Eduarda da Silve.

Hrvatska će na Malti imati podršku petstotinjak navijača koji su stigli iz svih krajeva Lijepe naše, a zaigrat će u sastavu 4-4-2.

Izbornik Slaven Bilić tek će uoči susreta odlučiti hoće li Luka Modrić istrčati na teren protiv Maltežana. Naime, igrač Tottenhama još se u četvrtak požalio da se osjeća loše, te je dobio temperaturu.

S obzirom što mu se sve događalo posljednjih tjedan dana, a pogotovo u srijedu i četvrtak, u zadnje sate prijelaznog roka, nije ni čudno da je Luki pao imunitet.

Modrić je u četvrtak bio na posebnom tretmanu i danas se osjeća mnogo bolje. Vrlo vjerojatno radilo se o lakšoj virozi, koje možda ne bi ni bilo da je predsjednik Tottenhama Daniel Levy prihvatio ponudu Chelsea od 40 milijuna funti.

Prijenos utakmice možete pratiti na portalu Sportski.net od 19 sati.