KOVAČIĆ ODUŠEVIO LAMPARDA I NAVIJAČE: / Chelsea je izgubio, ali malo tko nije zamijetio ono što je Vatreni napravio

Hrvatski reprezentativac ostao je na dva Super kupa osvojena u dresu Real Madrida

15.8.2019.
8:46

Pobjednici Lige prvaka, nogometaši Liverpoola su Istanbulu osvojili su UEFA Super kup pobijedivši boljim izvođenjem jedanesteraca Chelsea sa 3-2 (2-2, 1-1, 0-1), nakon što je u osnovnom dijelu utakmice rezultat bio 1-1, a nakon produžetka 2-2.

[VIDEO] KLOPP SE GLUPIRAO NAKON OSVOJENOG TROFEJA: /

Naklonio se junaku kultnim Rockyjevim uzvikom

Francuski napadač OlivierGiroud je doveo Chelsea u vodstvo u 36. minuti na asistenciju američkog reprezentativca ChristianaPulišića. Liverpool je do izjednačujućeg pogotka stigao već u trećoj minuti drugog poluvremena. Strijelac je bio Snegalac SadioMane, a asistent Brazilac Roberto Firmino koji je ušao u igru na početku drugog dijela. Do kraja osnovnog dijela utakmice ostalo je 1-1.

Pohvale trenera

Liverpool je u produžetku došao do vodstva već u 95. minuti, kad je Mane opet na asistenciju Firmina svladao Kepu. Chelsea je u 101. minuti izjednačio kad je francuska sutkinja Stephanie Frappart dosudila kazneni udarac, a siguran realizator bio je Jorginho.

MateoKovačić je bio u početnoj postavi FrankaLamparda, a igrao je do 101. minute, kad ga je zamijenio Ross Barkley.

Vezni red s Vatrenim, Jorginhom i Kanteom odradio je vrhunski posao, a o tome je poslije susreta progovorio trener Chelseaja Frank Lampard.

"Kontrolirali smo veći dio utakmice jer imamo kvalitetne igrače poput Kovačića, Jorginha i Kantea. Oni su stvarno dobri igrači. Također, tu su Barkley i Mount, igrači s puno energije, ali možemo biti i bolji", uvjerenja je engleski stručnjak.

Na društvenim m mrežama hrvatski reprezentativac također je pobrao hvalospjeve, te malo tko nije zapazio koliko je s njim dobro funkcionirao Chelsejev vezni red.