KOVAČIĆ DOŽIVIO NAJVEĆI DEBAKL OVE SEZONE: / Otpisani Arsenal potopio Chelsea u senzacionalnom meču. Xhaka zabio spektakularan gol

U utakmici u kojoj nije imao pravo na pogrešan korak, Arsenal je odigrao odlično

26.12.2020.
20:41

U derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva, Arsenal je pobijedio Chelsea sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih osam kola.

"Topnici" su dočekali "Bluese" uzdrmani velikom rezultatskom krizom tijekom koje su potonuli na skromno 15. mjesto Premier lige sa svega tri boda više od zone ispadanja. Stoga nije potrebno posebno naglašavati koliko su domaćinu bili važni bodovi. Nagađalo se kako bi još jedan kiks mogao značiti i otkaz Mikelu Arteti.

U utakmici u kojoj nije imao pravo na pogrešan korak, Arsenal je odigrao odlično i posve zasluženo je slavio protiv blijedog gradskog suparnika koji je prvi udarac u okvir gola uputio tek u 85. minuti.

Arsenal's Scottish defender Kieran Tierney (L) and Chelsea's English defender Reece James compete during the English Premier League football match between Arsenal and Chelsea at the Emirates Stadium in London on December 26, 2020.,Image: 578842555, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Golove za Arsenal zabili su Alexandre Lacazette (34-11m), Granit Xhaka (44), te Bukayo Saka (56), dok je za Chelsea zabio Tammy Abraham (85). Gosti su u 90. minuti imali i kazneni udarac, no Bernd Leno je obranio slabo izvedeni udarac Jorginha. Inače, Xhaka je zabio spektakularnu golčinu iz slobodnjaka za vodstvo.

Mateo Kovačić je igrao prvo poluvrijeme za Chelsea.