HRVATI RASTURAJU / Kovač nakon teške muke prošao dalje u Kupu: Vlašić asistirao u uvjerljivoj pobjedi Torina

Hrvati su dobro prošli u kup natjecanjima diljem Europe

18.10.2022.
23:31

Bivši hrvatski nogometni izbornik Niko Kovač plasirao se s Wolfsburgom u osminu finala Njemačkog kupa 2-1 (1-1) gostujućom pobjedom protiv Eintrachta iz Braunschweiga.

RUPE U SREDINI /

Kakav udarac za svjetske prvake: Ostali su bez još jednog ključnog igrača, neće to biti ista momčad bez njega

Wolfsburg je poveo golom Svanberga (8), na 1-1 izjednačio je Multhaup (40), da bi prolazak Wolfsburgu osigurao Kaminski (65).

Hoffenheim je bez hrvatskog reprezentativnog napadača Andreja Kramarića izbacio Schalke 04 uvjerljivo ga svladavši sa 5-1 (3-0).

Hrvati harali njemačkim travnjacima

Ranije u utorak je hrvatski igrač Hrvoje Smolčić bio strijelac za Eintracht iz Frankfurta u 2-0 (2-0) gostujućoj pobjedi protiv Stuttgarter Kickersa. Smolčić je u 18. minuti postigao drugi pogodak za svoju momčad skočivši najviše pred domaćim golom nakon ubačaja iz kuta Marija Goetzea. Prvi gol za Eintracht postigao je Kolo Muani u 11. minuti. Smolčić je, kao i Kristijan Jakić, odigrao čitav susret za Eintracht.

RB Leipzig se u osminu finala plasirao uvjerljivom 4-0 (2-0) pobjedom protiv Hamburger SV-a, a Joško Gvardiol je odigrao drugo poluvrijeme. Mario Vušković je za HSV odigrao čitavu utakmicu. Dominik Martinović odigrao je čitav susret za Mannheim koji je na svom terenu izgubio od Nuernberga sa 0-1 (0-0).

Jurić i Vlašić uspješni u Italiji

Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić igrao je do 81. minute za Torino u 4-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Cittadelle kojom se momčad koju vodi Ivan Jurić plasirala u osminu finala Talijanskog kupa.

Vlašić je i dodao loptu srpskom reprezentativcu Nemanji Radonjiću koji je potom snažnim udarcem s više od 20 metara postigao prvi pogodak na utakmici u 21. minuti. Pobjedu Torina u drugom poluvremenu su potvrdili Pellegri u 55., Schuurs u 76. i Zima u 80. minuti.