SUDAC KOJI JE UNIŠTIO SNOVE VATRENIMA U FINALU SP-U U CENTRU SKANDALA / Traži se njegova suspenzija; 'Ovo je čak i VAR potvrdio...'

Pitana nije prekinuo igru nakon što ga je pogodila lopta već je dopustio nastavak akcije iz koje je postignut pogodak

24.6.2021.
19:41

Kolumbijski nogometni savez (FCF) zatražio je od organizatora ovogodišnje Copa Americe suspenziju za argentinskog suca Nestora Pitanu jer je svojim postupkom utjecao na konačni rezultat susreta Brazil - Kolumbija, odnosno pomogao je Brazilu da ostvari pobjedu 2-1.

SJEĆATE SE SUCA KOJI JE UGASIO SNOVE VATRENIMA U FINALU? /

Ovo mu je supruga i Instagram joj je pun golih slika

Pitana, koji je sudio i finale Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. između Francuske i Hrvatske, nije prekinuo igru u 78. minuti nakon što ga je pogodila lopta već je dopustio Brazilu nastavak akcije iz koje je domaći sastav u 78. minuti stigao do poravnanja na 1-1.

Savez objavio snimku

Uslijedili su dugotrajni prosvjedi kolumbijskih reprezentativaca zbog kojih je susret produžen za 10 minuta, a baš u 10. minuti nadoknade Brazil je postigao i pobjedonosni pogodak.

Nestor Pitana

"Čak je i VAR potvrdio kako je dodavanje brazilskog igrača koje je pogodilo suca išlo u smjeru kolumbijskog igrača. Stoga tražimo da se sudac suspendira", objavio je CFC.

Južnoamerički nogometni savez CONMEBOL u četvrtak je napravio neuobičajen potez objavljivanjem snimke razgovora između glavnog suca utakmice Pitane sa sucima u VAR sobi.