KOEMAN NAKON VAŽNE POBJEDE BARCE GOVORIO O BORBI ZA NASLOV: / 'Postoji udaljenost, ali...'

Katalonci su u srijedu prvi put nakon četiri godine pobijedili u Bilbau

7.1.2021.
8:33

Nogometaši Barcelone pobijedili su u srijedu u zaostalom dvoboju Primere na gostovanju kod Athletica u Bilbaou s 3-2. Ovo je bila prva pobjeda Barce u Bilbau nakon četiri godine.

BARCELONA POBJEDOM U BILBAU UHVATILA PRIKLJUČAK S REALOM: /

Messi i Pedri riješili Baske u uzbudljivoj utakmici

Baski su već u trećoj minuti poveli preko Inaki Williamsa, ali je Barcelona smogla snage za preokret. Prvo je u 14. minuti izjednačio Pedri, a potom je u 38. minuti Pedri asistirao Messiju za 1-2. U 62. minuti Griezmann pronalazi Messija koji postiže drugi gol na utakmici, da bi u zadnjoj minuti Muniain postavio konačnih 3-2.

Pozitivan niz

Barca je pobjedom uhvatila priključak na vrhu i treća je s 31 bodom, sedam manje i dvije utakmice više od Atletica, dok je Bilbao ostao deveti s 21 bodom.

To je bila sedma utakmica za redom u kojoj Barcelona nije doživjela poraz i nakon nje trener Ronald Koeman istaknuo je kako nisu odustali od borbe za titulu.

“Zadovoljan sam rezultatom i načinom na koji smo stigli do njega. Zasluženo smo pobijedili u igri i sada imamo priliku. Fenomenalno samo funkcionirali kao ekipa, borit ćemo se do posljednje utakmice. Postoji udaljenost, ali na dobrom smo putu", rekao je Koeman nakon susreta.