KLOPP I DALJE NA ČEKANJU: / Liverpool ne može do pobjede ni s igračem više

U utakmici 3.

22.10.2015.
23:26
AFP, OLI SCARFF

Rubin je poveo u 15. minuti golom Marka Devića i sve do 36. minute sigurno je držao vodstvo. Tada je Rubinov kapetan Oleg Kuzmin isključen zbog drugog žutog kartona, a minutu kasnije Redsi su izjednačili preko Emrea Cana. U nastavku susreta Liverpool je pritiskao, no ostalo je 1:1. Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za sastav Liverpoola koji je i treću ovosezonsku utakmicu u Europskoj ligi okončao identičnim rezultatom 1:1.

Fener bolji od Ajaxa

Novi trener RedsaJürgen Klopp tako još uvijek čeka prvu pobjedu na novom poslu, ali je u ovoj utakmici barem dočekao prvi gol svoje momčadi otkad je stigao na Anfield i proslavio ga je uobičajeno burno. Inače, zanimljivo je da Klopp ni u Mainzu, ni u Borussiji Dortmund nije u prvoj europskoj utakmici uspio doći do pobjede.

U skupini A pobjede su ostvarili Molde i Fenerbahče. Molde je pobijedio Celtic s 3:1, dok je Fener slavio protiv Ajaxa 1:0. Golove za Molde zabili su Ola Kamara (11), Vegard Forren (18) i Mohamed Elyounoussi (56), dok je pogodak za škotski sastav zabio Kris Commons (55). Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic. Fenerbahče je srušio Ajax golom Fernandaoa u 88. minuti. Na ljestvici vodi Molde (7), ispred Fenerbahčea (4), Celtica (2) i Ajaxa (2).

Tudor bez pobjede

U skupini C je PAOK našeg Igora Tudora odigrao 0:0 protiv Krasnodara. Za PAOK je u drugom poluvremenu nastupio Marin Leovac. U ranije odigranom susretu Borussia Dortmund je uspješno odradila gostovanje u Bakuu pobijedivši Qabalu 3:1. Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa sedam bodova, na drugom mjestu je Krasnodar sa četiri, PAOK ima tri boda, a na začelju je Qabala s bodom.

ZABIJA KAO NA TEKUĆOJ TRACI: /

Pogledajte hat-trick nezaustavljivog napadača Borussije

U skupini D Napoli je na gostovanju deklasirao Midtjylland s 4:1. Golove za Talijane zabili su Jose Callejon (19), Manolo Gabbiadini (31, 40) i Gonzalo Higuain (90), a za danski sastav je pogodio Martin Pušić (43). Ivan Strinić za Napoli je igrao posljednjih deset minuta. U drugom susretu ove skupine Legija Varšava i Club Brugge su odigrali 1:1. Za poljski sastav je zabio Michal Kucharczyk (51), a za goste Davy de Fauw (39). Ivica Vrdoljak nije nastupio za Legiju. Na ljestvici vodi Napoli (0), ispred Midtjyllanda (6), Club Bruggea (1) i Legije (1).

Skupina A: Molde - Celtic Glasgow 3-1 Fenerbahče Istanbul - Ajax Amsterdam 1-0