KIJEVSKI DYNAMO U ŠESNAESTINI FINALA NATJECANJA: / Rapid na korak do proljeća, kapetan Spartaka napadnut usred utakmice

Dynamo je na gostovanju pobijedio Astanu 1-0 i izborio plasman u 16-ina finala Europske lige

29.11.2018.
19:04
Screenshot

U susretu 5. kola K skupine Europske lige kijevski Dynamo je na gostovanju pobijedio Astanu 1-0 i izborio plasman u 16-ina finala Europske lige, a korak do europskog proljeća je i Rapid koji je u skupini G na gostovanju iznenađujuće pobijedio Spartak sa 2-1.

Tomasov odigrao cijeli susret za Astanu, Josip Pivarić nije nastupio za goste

Astana je bila bolja, imala niz sjajnih prilika, no bodove su osvojili gosti koji su praktički iz jedine prilike zabili pogodak, a strijelac je u 29. minuti bio Benjamin Verbič (29).

Marin Tomasov je odigrao cijeli susret za Astanu, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste. U drugom susretu sastaju se Jablonec i Rennes.

Na ljestvici vodi Dynamo sa 11 bodova, Astana ima osam bodova, Rennes tri, a Jablonec dva boda.

Rapid u Moskvi pobijedio Spartak

U susretu skupine G Rapid je u Moskvi pobijedio Spartak sa 2-1 i vratio se i igru za prolaz skupine. Austrijanci su uoči ovog kola bili posljednji, no ovom su pobjedom skočili barem privremeno na prvo mjesto.

Spartak je poveo u 20. minuti golom Ze Luis, a Rapid je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Mert Muldut u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, a pobjedu gostima donio je Philipp Schobesberger u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Za goste je cijeli susret odigrao bivši igrač Šibenika i Osijeka Mateo Barać, dok je Ivan Močinić susret propustio zbog ozljede.

Huligan brzom intervencijom zaštitara izveden s terena

Utakmica je u 71. minuti nakratko prekinuta nakon što je jedan od domaćih navijača utrčao u teren i pokušao se obračunati s kapetanom Spartaka Denisa Glušakova. Međutim, huligan je brzom intervencijom zaštitara izveden s terena.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Rangers i Villarreal.

Rapid je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici s osam bodova, Villarreal je drugi sa šest bodova, a Spartak i Rangers imaju po pet bodova.