KAO MAKSIMIRSKA KRTICA: / Pogledajte najbizarniji autogol sezone

Nogometaši Orlando Piratesa slavili su u dvoboju 17. kola južnoafričkog prvenstva protiv Ajaxa iz Cape Towna s 2:1, a do prednosti su došli na vrlo bizaran način.

4.2.2016.
16:15
Screenshot

Poveo je Orlando u 16. minuti nakon teške pogreške Ajaxova golmana Anssija Jaakkole. Autogol je službeno pripisan braniču Rivaldu Coetzeeu, ali sva krivica leži na nespretnom vrataru koji nije uspio zaustaviti laganu loptu koju mu je uputio suigrač i umjesto toga ju je propustio u mrežu.

Orlando je tim neobičnim golom poveo s 1:0, a u drugom poluvremenu je i udvostručio prednost i rutinski 'otplovio' do pobjede.

Mnoge je ovo, dakako, podsjetilo na listopad 2006. i pobjedu Hrvatske protiv Engleske (2:0) u kvalifikacijama za Euro 2008. godine. Gary Neville je tada vraćao loptu vrataru Paulu Robinsonu koji ju je pustio u mrežu, a kasnije je za sve okrivio krtičnjak.