Kako igraju, Dinamu je možda bolje ostati kod kuće!

Nogometaši Lyona, idući protivnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, pobijedili su u 8. kolu Le Championnata, momčad Bordeauxa s uvjerljivih 3-1.

25.9.2011.
0:05

Trener Lyona Remi Garde je protiv Bordeauxa vrlo vjerojatno izveo momčad koja će nastupiti i u utorak u susretu Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama. Bila je to vrlo impresivna predstava momčadi iz Lyona koja je u vodstvo stigla već na samom startu utakmice, točnije u 7. minuti, preko Gomisa na asistenciju Michela Bastosa.

Strijelac prvog, bio je i strijelac drugog pogotka u 32. minuti prvog djela, a s tim se rezultatom (2-0) i otišlo na 15-minutnu pauzu.

Nastavak je ponudio više-manje istu sliku prvog djela, a dominacija Lyona rezultatski je došla do izražaja u 64. minuti preko asistenta za prvi gol, Michela Bastosa. Na samom kraju utakmice gosti su preko Anthonyja Modestea, iz jedanaesterca, uspjeli samo ublažiti poraz.

Lyon je igrao u sastavu: Rémy Vercoutre - Anthony Réveillere, Bakary Koné, Dejan Lovren, Aly Cissokho - Kim Källström, Maxime Gonalons (od 80. Gueida Fofana), Alexandre Lacazette, Clément Grenier, Michel Bastos (od 69. Jimmy Briand) - Bafétimbi Gomis (od 74. Ishak Belfodil), Alexandre Lacazette.