KALKULACIJE / Kako Dinamo može do proljeća u Europi? Pred Modrima su dvije utakmice odluke

Dinamo se nakon 2. kola nalazi na drugom mjestu u skupini E Lige prvaka

15.9.2022.
10:49
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama poraženi su u srijedu na gostovanju kod Milana (1:3) u drugom kolu skupine E Lige prvaka.

SVE NASMIJAO /

Dinamovac briljirao izjavom nakon poraza na San Siru: 'Pobega? Svi su mi pobjegli...'

Talijanski prvak je vodio 2-0 golovima Oliviera Girouda iz jedanaesterca u 45. te Alexisa Saelemaekersa u 47. minuti. Nakon sjajne akcije s Petkovićem na 1-2 je smanjio Mislav Oršić u 56. minuti, ali je Tommaso Pobega u 77. vratio Milan na dva razlike (3-1) i postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici u skupini Chelsea je na svom terenu odigrao neodlučeno s austrijskim Salzburgom (1:1) pa nakon drugog kola situacija u skupini izgleda ovako - na ljestvici vodi Milan s četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg dva, a Chelsea jedan bod.

Kako do europskog proljeća?

Do kraja će se igrati još četiri kola, a sljedeće dvije utakmice, prvo u gostima pa 6 dana kasnije na svom terenu, Modri će igrati protiv Red bull Salzburga.

Te će dvije utakmice odrediti Dinamovu sudbinu u LP jer je riječ o momčadi koja je označena kao glavni konkurent u borbi za treće mjesto u grupi, koje donosi plasman u šesnaestinu finala Europske lige.

Ako Dinamo do kraja natjecanja u skupini, u preostale četiri utakmice, osvoji još četiri boda to bi mu trebalo biti dovoljno za treće mjesto.

No, na sve će jako utjecati i rezultat dvoboja Milana i Chelseaja te će tek nakon četvrtog kola situacija biti puno jasnija.