KAKAV REFLEKS!: / Mnogi ovu Llorisovu reakciju prozivaju najboljom obranom Eura

4.7.2016.
7:54

Susret igran na Stade de Franceu nije nudio rezultatsku dramu, već na poluvremenu bilo je 4:0 za domaćina ovog Eura, prije 60. minute semafor je pokazivao 5:1 i sve je to nalikovalo na večer u kojoj će Francuska slaviti svoje igrače. U konačnici je tako i bilo, no u 'vatrometu' pogodaka kojem je svjedočilo gotovo 77,000 ljudi svakako treba istaknuti i golmana francuske nacionalne momčadi Huga Llorisa.

Primio je dva pogotka, ali i radio čuda na svojim vratima. Posebno upečatljiva ostaje njegova reakcija iz 63. minute iz akcije započete kornerom kojeg je izveo Jóhann Guðmundsson odlično naciljavši glavu Sverrira Ingasona čiji je pokušaj s nekoliko metara bio uistinu dobar. Da je lopta ušla u gol teško da bi itko pritom mogao kriviti Llorisa, međutim, taj dobar pokušaj samo je u konačnici bio dodatan ukras na vrhunski refleks i sjajnu obranu sigurnog čuvara francuske mreže.