KAKAV PREOKRET U SUPERCLASICU! / Tevez golčinom donio preokret Boca Juniorsima

Superclasico za pamćenje odigrali su najveći argentinski klubovi River Plate i Boca Juniors. Slavili su gosti 4:2 nakon preokreta na Monumentalu, uz dva gola Carlosa Teveza.

12.12.2016.
8:37
Screenshot/YouTube

Išlo se iz preokreta u preokret, povela je Boca u 14. minuti pogotkom Boua, ali je River uzvratio do poluvremena golovima Driussija (34.) i Alarija (40.).

I onda je krenuo Carlos Tevez. Bivši napadač Juventusa, Manchester Cityja, Manchester Uniteda i Aston Ville, blista u dresu svog prvog i najdražeg kluba. Prvo je izjednačio u 62. minuti, da bi nakon toga zabio golčinu s ruba šesnaesterca za vodstvo Boce u 81.

U 90. minuti Centurion je potvrdio pobjedu gostiju 4:2.

'Nije mi ovo posljednji derbi'

Mnogi su smatrali da je ovo možda posljednji Superclasico za Teveza koji ima sjajnu ponudu iz Kine, Shanghai Shenhu argentinskom napadaču nudi čak 40 milijuna eura godišnje, no sjajni napadač zasad je opovrgnuo te priče.

"Ne, nije mi ovo posljednji derbi", izjavio je 32-godišnji Tevez koji se prošle godine vratio iz Europe u domovinu.

Nakon 13 odigranih kola, Boca Juniors vodi s 28 bodova, Estudiantes i San Lorenzo imaju po 27, dok je River tek na 11. mjestu s 19 bodova.