Gotovo je! Balakov više nije trener Hajduka!

Nakon uvjerljive Hajdukove 3:0 pobjede na Kantridi, 'procurila' je infromacija da se Krasimir Balakov oprostio sa svojim igračima.

21.3.2012.
20:00

Portal Dalmacija News dobio je službenu obavijest iz Hajduka da je nova konferencija za novinare na Poljudu u 3 sata iza ponoći, odnosno čim se momčad vrati iz Rijeke u Split. Ovo je i definitivna potvrda da bugaraski stručnjak odlazi s klupe Hajduka. A rado će se Krasimir Balakov sjećati svoje posljednje utakmice na klupi Bijelih. Kada u četvrtak ujutro stigne na predstavljanje u Kaiserslautern znat će da se od Splićana oprostio pravom pobjedom, i to na vrućem terenu. Hajduk je s 3:0 (1:0) nanio katastrofu Rijeci usred Kantride.

Ni puno bolji Hajduk ovako lako nije prošao preko Kantride. Balakov je na odlasku, a Dragan Skočić će svoj povratak na klupu Rijeke, zamijenio je Ivu Ištuka, pamtiti po teškom porazu.

Rijeka je ušla žustro u utakmicu, opasan je bio Švrljuga, posebno je prijetio 18-godišnji Močinić, ali Blažević je u dva navrata osujetio njegove udarce. Hajduk je svoj prvi izlaz pred vrata Lisjaka okrunio pogotkom. Caktaš je ubacio, Anas Sharbini propustio loptu, a Vukušić se lažnjakom oslobodio Čaglja i u 15. minuti s lakoćom svladao Lisjaka.

U nastavku Hajduk je s lakoćom kontrolirao utakmicu, a u 60. minuti završni udarac Rijeci zadao je Caktaš, nakon ubačaja Ozobića postigao je svoj prvoligaški prvijenac. S obje navijačke strane, baš u trenucima kad je Hajduk poveo s 2:0 uslijedila je bakljada. Sudac Mlakar utakmicu je, nakon što je dvije minute oklijevao, nakratko prekinuo, baš kad su sve baklje gotovo bila ugašene. Konačnih 3:0 postavio je Vukušić u 80. minuti na asistenciju Caktaša.

Nakon drugoplasirane momčadi HNL-a, Hajduka, u Maksimiru je pala i trećeplasirana. Slaven Belupo poražen je te je nije uspio održati korak sa Splićanima. A Dinamo je svoje mirno odradio i u solidnoj utakmici upisao nova tri boda.

Dinamov trener Ante Čačić ovaj put nije puno rotirao, tek su, za razliku od susreta s Hajdukom, na terenu bili Ibanez i Alispahić, a odmarali Kovačić i Pivarić. Otpisanom Bišćanu na istočnoj je tribini izvješen mali transparent 'Igore YNWA' (You'll never walk alone). A i Pokrivač je imao sad već standardni transparent podrške.

Dinamo se obično dugo muči sa suparničkim obranama, no sad je već nakon šest minuta došao u vodstvo. Slobodni je udarac izveo Sammir, lopta se odbijala pred vratima Pelina, a onda je Beqiraj uspio doći do nje i s pet je metara pospremio u mrežu.

Zaprijetio je ubrzo Beqiraj još jednom, ali je vratar Pelin uspio obraniti. I nakon toga je Dinamo vodio igru, no nije baš bio nešto posebno opasan (kao i često puta dosad). No, nakon pola sata Slaven Belupo se ohrabrio, izašao malo više i hrabrije, daleko hrabrije od Hajduka prije četiri dana, i trener Ferenčina tjerao je svoje igrače u napad.

Pa su i dvaput zaprijetili, prvo je Vugrinec iz slobodnog udarca pokušao prevariti Kelavu pucajući u njegov kut, ali je to Kelava lako uhvatio. Vratar plavih i poslije toga morao je još jednom intervenirati. A onda su plavi odigrali jednu od ljepših akcija ovog proljeća, Rukavina za Vrsaljka, ovaj za Beqiraja i plavi su poveli s 2:0 te mirno otišli na odmor.

Dinamo je nastavak otvorio lijepim ubačajem Vrsaljka i udarcem Alishaphića. Pokušali su Koprivničani ofenzivnije u nastavku, ali rijetko su dolazili blizu Kelave, tek je još jednom svoj udarac okušao Vugrinec, oštro je tukao, no preko grede, dok je na drugoj stani Ibanez bio precizniji, ali je Pelin uspio obraniti. Nogometaši Splita u zaostalom su 18. kolu došli do prve pobjede nakon osam utakmica. S 3:1 svladali su Karlovac. Strijelci za Splićane bili su Pehar (14.), Čop (25.) i Vidić (75.) dok je za goste zabio Gerc (26.).

Lokomotiva je nakon tri utakmice bez pobjede slavila na gostovanju kod Šibenika (1:0). Jedini pogodak postigao je Poljak.

U pobjedničkom ritmu nastavili su Zadrani koji su u Stanovima nadigrali Varaždin (2:0). Strijelci su bili Fuštar (74.) i Begonja (84.).

Istra 1961 upisala je četvrtu pobjedu u nizu. Nadigrali su Lučko (2:0), a zabili su Bačelić-Grgić (52.-11m) i Havojić (85.).

Inter je u Zaprešiću rimizirao s Cibalijom (1:1).

22. kolo HNL-a rezultati:

Šibenik - Lokomotiva 0:1 Inter Zaprešić Cibalia Vinkovci 1:1 Istra 1961 - Lučko 2:0 Zadar - Varaždin 2:0 RNK Split - Karlovac 3:1 Rijeka - Hajduk 0:3 Dinamo - Slaven Belupo 2:0

TABLICA:

1. Dinamo Zagreb 22 18 3 1 51 8 +43 57 2. Hajduk Split 22 13 5 4 42 17 +25 44 3. Slaven Koprivnica 22 11 5 6 27 20 +7 38 4. Split 22 10 7 5 35 27 +8 37 5. Lokomotiva 22 9 6 7 24 18 +6 33 6. Cibalia 22 9 6 7 23 26 -3 33 7. Zadar 22 9 4 9 23 31 -8 31 8. Osijek 22 8 6 8 30 30 +0 30 9. Istra 1961 22 8 6 8 24 24 +0 30 10. Zagreb 22 8 6 8 26 33 -7 30 11. Rijeka 22 7 8 7 24 21 +3 29 12. Inter Zaprešic 22 8 4 10 24 26 -2 28 13. Šibenik 22 5 6 11 22 25 -3 21 14. Lučko 22 4 7 11 18 29 -11 19 15. Karlovac 22 4 4 14 16 45 -29 15 16. Varaždin 22 2 3 17 16 45 -29 8