KAD JE RAKITIĆ IGRAO ZA NJIH OVO JE BILO NEZAMISLIVO: / Nekad su bili sila, a sada 14 kola ne znaju za pobjedu

Eintracht je ovom pobjedom preskočio Schalke i sada je deveti

17.6.2020.
20:43

Nogometaši Schalkea produžili su niz bez ligaške pobjede na 14 utakmica, nakon što su u dvoboju 32. kola njemačkog prvenstva izgubili 1-2 na gostovanju kod Eintracht Frankfurta.

Schalke je zadnju ligašku pobjedu u prvenstvu ostvario 17. siječnja protiv Borussije Moenchengladbach (2-0), a nakon toga nanizao čak utakmica bez slavlja. U crnoj seriji upisao je šest remija i osam poraza.

Eintracht je poveo golom Andrea Silve u 28. minuti, a na 2-0 je povisio DavidAbraham u 50. minuti. Devet minuta kasnije WestonMcKennie je vratio nadu gostima, no u 77. minuti Schalke je ostao s igračem manje nakon što je isključen Can Bozdogan.

Gosti su s igračem manje pokušali barem izvući bod, ali nisu uspjeli. Bliže golu bio je Eintracht, u samoj završnici Silva je imao zicer za 3-1 i potvrdu pobjede, ali nije bio precizan.

Eintracht je ovom pobjedom preskočio Schalke i sada je deveti sa 41 bodom, dok je Schalke pao na desetu poziciju sa 39 bodova.