JEDNOSMJERNI 'OLD FIRM': / Kranjčar i suigrači pognuli glavu i pretrpjeli golijadu

Nakon više od četiri godine u Škotskoj je odigran prvi prvesntveni "Old Firm", derbi između Celtica i Rangersa.

10.9.2016.
16:06
Screenshot/YouTube

Rangersu je ovo prva sezona u najvišem rangu škotskog nogometa nakon što je prije četiri sezone zbog financijskih problema izbačen u četvrtu ligu.

Junak susreta bio je 20-godišnji francuski napadač Mousa Dembele koji je postigao hat-trick i asistirao za još jedan pogodak svoje momčadi. Prvo je doveo Celtic u vodstvo od 2-0 golovima u 33. i 42. minuti, zatim asistirao Sinclairu u 61. za povećanje na 3-1 nakon što je Joe Garner u 45. minuti smanjio i vratio nadu Rangersu.

Mladi Francuz potom je povećao na 4-1 u 83., da bi priču zaokružio Stuart Armstrong u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Niko Kranjčar je za Rangers odigrao prvo poluvrijeme, dok Jozo Šimunović nije konkurirao za nastup u momčadi Celtica.

Celtic je sada vodeći na ljestvici sa 12 bodova iz četiri susreta, dok je Rangers drugi s osam bodova iz pet utakmica.