NIJE BIO OPREZAN / Livaja ostavio mrlju na pobjedu protiv Gorice i propušta narednu utakmicu: Evo što je napravio

Hajduk još uvijek lovi zaostatak za Dinamom te mu je bitan svaki mogući bod

26.10.2022.
18:29
Miroslav Lelas/PIXSELL

Splitski Hajduk je slavio u okršaju četvrtog kola HNL-a protiv Gorice na Poljudu rezultatom 3-1, a momčad Mislava Karoglana je dobro otvorila dvoboj na kojem smo nakon malo više od 60 sekundi vidjeli loptu u mreži - Marko Livaja je prebacio Banića. Slavlje domaćih nije dugo trajalo budući da je Tyrese Francois ekspresno izjednačio i vratio Goricu u igru.

ZANIMLJIVA ODLUKA /

Disciplinski sudac posegnuo duboko u Hajdukov džep: Dinamo zapalio Poljud, no kazna je prava sitnica

Jedan detalj je sve pokvario

Jedna stvar u ovom ogledu nikako ne ide Hajduku u korist, a to je treći, akumulirani žuti karton Marka Livaje u 17. minuti zbog kojeg Hajdukova desetka neće putovati u Zagreb na dvoboj protiv Lokomotive. S rezultatom 1-1 se otišlo na predah, a nakon toga bolje u nastavak ponovno ulazi Hajduk koji dobija kazneni udarac kojeg je skrivio Aleksander Jovičić.

Stoper Velikogoričana je bio glavni akter i u drugoj minuti kod greške za rani pogodak najboljeg Hajdukovog topnika. Livaja je pospremio loptu s bijele točke i povećao prednost Bijelih. Konačnih 3-1 je postigao Chidozie Awaziem, a rezultat je mogao biti i veći da je Livaja iskoristio još jedan kazneni udarac kada je panenkom prebacio vrata.