NEOBIČNE IZJAVE ŠEFA SLOVAČKOG SAVEZA / 'Čuli smo što su Hrvati rekli o nama, ali nije ovo umjetničko klizanje'

Nakon utakmice oglasio se predsjednik slovačkog nogometnog saveza Jan Kovačik

12.10.2021.
8:37
Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je prvi "kiks" u kvalifikacijama na Svjetsko prvenstvo u Kataru, odigravši samo 2:2 u osječkom Gradskom vrtu protiv Slovačke, koja je izgubila sve izglede za plasman na završni turnir.

Tako je Hrvatska pala na drugo mjesto u skupini, jer je Rusija s 2:1 svladala Sloveniju na gostovanju u Mariboru i sada ima 19 bodova iz osam nastupa, dva više od Vatrenih. Slovacima je bod iz Osijeka donio skok na treće mjesto sa 10 bodova, koliko ih imaju i četvrtoplasirani Slovenci. Po pet bodova imaju Malta na petom mjestu i Cipar koji je šesti.

BAND OF CROATIAN BROTHERS /

Iako su kiksali, možemo i moramo biti ponosni na ovakve prizore zajedništva: Glavu gore Vatreni, vjerujemo u vas

'Pohvalili su naš nastup'

Nakon utakmice oglasio se predsjednik slovačkog nogometnog saveza Jan Kovačik.

"Mislim da je ovo neuspjeh, mi smo trebali završiti na drugom mjestu u ovoj grupi. Čuli smo što su Hrvati rekli, pohvalili su naš nastup. To će nam goditi 30 sekundi, ali na kraju je svejedno. Dojam je dobar, ali nogomet nije umjetničko klizanje. Tu se igra za rezultat", prenosi njegove riječi slovački Sportnet.

Slovaci su porazom u jučerašnjoj utakmici izgubili sve šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.