ZAKUHAVA UOČI UZVRATA / Izjava trenera Vitorije samo bi dodatno mogla motivirati igrače Hajduka: 'Nemojte misliti da je Hajduk bio toliko nadmoćan'

Hajduk će ove srijede gostovati u Portugalu u sklopu uzvratne utakmice trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu

8.8.2022.
14:54
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka preokretom su došli do pobjede od 3-1 nad portugalskom Vitoriom u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je prošli četvrtak odigrana na Poljudu pred 33.000 gledatelja.

BAŠ SU MU ZAMJERILI /

Nije ni zaigrao, a dobio je salve zvižduka i uvreda: Navijači Uniteda su se opasno okomili na Ronalda

Iako je Hajduk bio bolja momčad većim dijelom utakmice, Portugalci su poveli u 61. minuti pogotkom Miguela Mage. U 67. minuti Splićani su uspjeli izjednačiti, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2-1 je sjajno pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović čudesnim golom u 87. minuti.

Uzvratna utakmica igrat će se ove srijede u 18 sati, a uoči drugog susreta dviju momčadi oglasio se trener portugalske Vitorije.

'Nismo odigrali loše'

"Jasno nam je zašto smo na kraju izgubili 3:1 u Splitu. Puno se pričalo o pogreškama Miguela Mage i Danija Silve, ali oni imaju potpuno povjerenje svlačionice. Možda smo napravili i puno teže pogreške, ali o njima dvojici se najviše pričalo jer su iz njihovih pogrešaka pali golovi", počeo je trener Vitorije Guimaraes, Moreno.

"Imali smo gubitke lopte koji su izravno utjecali na kvalitetu igre. Imamo cijeli niz identificiranih momčadskih pogrešaka koje su nam, moram priznati, oduzele samopouzdanje i kvalitetu igre. Nismo odigrali loše, nemojte misliti da je Hajduk bio toliko nadmoćan u odnosu na nas", dodaje.

Njegova izjava mogla bi dodatno motivirati igrače Hajduka, koji su nakon sjajne predstave na Poljudu počeli vjerovati da Vitorija nije toliko izraženi favorit kao što su mnogi mislili. Jasno, momčad Valdasa Dambrauskasa htjela bi se dodatno "nabrijati" i za derbi koji je na rasporedu ovog vikenda, kada Hajduk gostuje na Maksimiru.