U prvoj utakmici 28. kola njemačkog prvenstva Dortmund i Stuttgart odigrali su pravu ljepoticu s osam pogodaka.

30.3.2012.
22:39

Teško je i pobrojati sve što se u petak navečer događalo u Dortmundu. Redale su se prilike, pogađale vratnice i grede, promašivale stopostotne prilike.

Borussia je u svome prepoznatljivom stilu dominirala travnjakom od samog početka, a prvu ogromnu priliku imao je Lewandowski u 21. minuti, ali je loptu glavom sa zamišljene crte izbacio Niedermeier.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 1:0 Kagawa

Samo tri minute kasnije Großkreutz je pogodio gredu, a onda je u 30. minuti do prilike došao i Stuttgart. Ibiševića je u šesnaestercu srušio domaći vratar Weidenfeller, ali sudac je pustio igru dalje.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 2:0 Blaszcz

Kloppova je momčad napokon do vodstva došla u 33. minuti. Schmelzer je ubacio s lijeve strane, Kehl spustio loptu na Kagawu, a sjajni Japanac je zabio svoj 12. prvenstveni pogodak ove sezone.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 2:1 Ibisevi

U 49. minuti je nakon Hummelsova ubačaja s lijevog krila Blaszczykowski lakoćom povećao prednost aktualnih prvaka i činilo se da će Kloppovi nogometaši bez poteškoća zadržati prednost.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 2:2 Schiebe

No, Stuttgart je najprije najavio preokret stativom Kvista u 63. minuti, a onda je od 71. minute počeo pravi vatromet. Najprije je na 2:1 smanjio Ibišević, da bi se šest minuta kasnije Schieber riješio dvojice domaćih braniča, potom zaobišao i Weidenfellera te donio Švabama izjednačenje.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 2:3 Schiebe

Dvije minute kasnije isti je igrač sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane kreirao potpuni preokret, no uzbuđenja nisu bila ni blizu kraja.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 3:3 Hummels

U 82. je minuti odličnim udarcem, s vrha šesnaesterca, na 3:3 izjednačio Hummels, da bi pet minuta kasnije hrvatski reprezentativac Ivan Perišić (ušao u 84. minuti) nakon kornera smjestio loptu pod gredu Stuttgartova gola za svoj peti pogodak sezone.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 4:3 Perisic

Dobio je pritom i žuti karton zbog skidanja dresa, ali pokazalo se da je prerano slavio pobjedu “crno-žutih”. U drugoj je minuti sudačke nadoknade ovu nevjerojatnu priču zaključio Gentner, donijevši Stuttgartu vrijedan bod.

szólj hozzá: Dortmund Stuttgart 4:4 Gentner

Borussia je na koncu i 22. utakmicu zaredom ostala neporažena, ali današnjim je remijem dala priliku Bayernu da joj se eventualnim subotnjim slavljem u Nürnbergu približi na samo tri boda.