ŠOK I NEVJERICA / Inter je prokockao priliku da se približi prvom Napoliju: Upisali su šokantan poraz, Broz bez nastupa

Empoli je iznenađujuće svladao Inter

23.1.2023.
23:16

Nogometaši Empolija šokirali su Inter pobijedivši na San Siru sa 1-0 u susretu 19. kola talijanskog prvenstva.

PRAVO POJAČANJE /

Cijeli Otok bruji o novom pojačanju Arsenala, ali ne zbog njega: Ludi su za njegovom curom i njezinim izazovnim plesom

"Nerazzurri" su imali priliku pobjedom skočiti na drugo mjesto Serie A, međutim Empoli je priredio veliko iznenađenje.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 40. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Milan Škriniar. Slovački reprezentativac je prvi žuti zaradio u 25. minuti, a drugi 15 minuta kasnije.

Mori 90 minuta

Empoli je igrača više na terenu iskoristio u 66. minuti golom Tommasa Baldanzija. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije bio u konkurenciji za nastup, a talijanski mediji navode kako bi mogao biti spreman za ovaj vikend kada Inter gostuje kod Cremonesea.U prvom današnjem susret Bologna i Cremonese su odigrali 1-1, a za domaćine je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro.

"Fenjeraš" talijanskog prvenstva je poveo u 50. minuti golom Davida Okereka iz kaznenog udarca, a za pet minuta kasnije Bolognu je izjednačio Vlad Chiriches pogodivši vlastitu mrežu. U posljednjem susretu ovoga kola utorak će snage odmjeriti Lazio i Milan.

U vodstvu je Napoli sa 50 bodova, Milan ima 38, a Inter i Roma po 37 bodova.

Bologna se trenutačno nalazi na 11. mjestu sa 23 boda, Empoli je deveti sa 25 bodova, dok je Cremonese na začelju s osam bodova, devet manje od zone spasa.