UVJERLJIVO PRVI / Inter izdominirao u još jednom derbiju: Pašalić i Atalanta nisu imali šanse

Inter je s ovom pobjedom došao do 69 bodova, što je čak 12 više od drugoplasiranog Juventusa, dok je Atalanta peta s 46 bodova i vodi grčevitu borbu za sudjelovanje u Ligi prvaka iduće sezone.

28.2.2024.
22:51

Inter je u derbiju 21. kola Serie A nadigrao Atalantu s 4:0 i zadržao uvjerljivo vodstvo u talijanskom prvenstvu.

BIZARNA MJERILA /

Armada pjevala 'Umri Livaja' pa dobila manju kaznu nego Torcida za pirotehniku

Charles De Ketelaere doveo je goste u vodstvo u 12. minuti, no njegov gol je poništen zbog igranja rukom, no kada je Matteo Darmian zabio u 26. minuti za Inter sve je bilo po pravilima igre te je domaćin poveo.

Netom prije kraja prvog poluvremena najbolji strijelac lige Lautaro Martinez zabio je za 2:0 svoj 23 gol ove sezone. Isti igrač je u 54. minuti mogao zabiti još jedan gol, ali je bio neprecizan s bijele točke. Srećom po Inter, odbijanac je pokupio Federico Dimarco koji je zabio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Davide Frattesi u 71. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić odigrao je cijeli susret za Atalantu.