INCIDENT ZASJENIO FRANCUSKI DERBI: / Gosti izgubili živce i utakmicu odveli u kaotične vode

U velikom francuskom derbiju St Etienne je na stadionu Geoffroy-Guichard pobijedio Lyon 2-0.

6.2.2017.
12:02
Screenshot: Daily Motion

Golove za pobjedu domaćina zabili su Kevin Monnet-Paquet (9) i Romain Hamouma (22). Međutim, događanja koja su se dogodila na samom kraju susreta bacila su sjenu na ovaj derbi koji se igrao u sklopu 23. kola francuske prve lige. A zašto je uopće do toga došlo?

Naime, gosti su, vidjevši kako više ne mogu stići zaostatak, potpuno izgubili živce. Prvo je u 89. minuti isključen Rachid Ghezzal, a minutu kasnije 'pocrvenio' je i gostujući veznjak Corentin Tolisso nakon ogromne gužve na sredini igrališta. Tolisso je isključenje zaradio zbog neopreznog starta nad Lemoineom. Malo je nedostajalo da na travnjaku ne dođe do opće tučnjave igrača obje momčadi.

U ranije odigranom susretu Toulouse je pobijedio Angers 4-0 golovima Andyja Delorta (47), Martina Braithwaitea (56-11m), Oscara Treja (69) i Ole Toivonena (89). Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

Nancy je na gostovanju pobijedio Nantes, a golove su postigli Issiar Dia (50) i Julien Cetout (64).

Na ljestvici vodi Monaco sa 52 boda, PSG i Nica imaju po 49 bodova, a zatim slijede Lyon (37) i St Etienne (36).

REZULTATI

St Etienne - Lyon 2-0 (Monnet-Paquet 9, Hamouma 22) Nantes - Nancy-Lorraine 0-2 (Dia 50, Cetout 64) Toulouse - Angers 4-0 (Delort 47, Braithwaite 56-11m, Trejo 69, Toivonen 89)

U subotu: Monaco - Nica 3-0 (Germain 47, Falcao 60, 81) Dijon - Paris St Germain 1-3 (Tavares 31 / Lucas 29, Silva 81, Cavani 84) Guingamp - Caen 0-1 (Karamoh 90+3) Bordeaux - Rennes 1-0 (Menez 56) Lille - Lorient 0-1 (Aliadiere 49) Montpellier - Bastia 2-1 (Mounie 16, 64 / Crivelli 34)

U petak: Metz - Marseille 1-0 (Jouffre 82)