IMAT ĆEMO NIKAD NAPETIJE ZADNJE KOLO PRVE HNL: / Hajduk prekrasnim golovima razbio Šibenik i približio se Europi

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 71. minuti povećavši prednost na 2-0

16.5.2021.
18:59

Nogometaši Hajduka ostali su u igri za plasman u Europu nakon što su u susretu 35. kola Prve HNL na gostovanju pobijedili Šibenik sa 2-0. Pobjedu Splićanima donijeli su Marko Livaja (57) i Marin Jakoliš (71).

Hajduk je kolo prije kraja ostao na petom mjestu, no ima samo bod manje od Rijeke, dok trećeplasirana Gorica ima dva boda više, ali i susret manje s Dinamom. Splićani će u posljednjem kolu dočekati Lokomotivu, dok će Rijeka i Gorica međusobno odmjeriti snage.

Šibenik propustio zicer

Šibenik, koji je bezbrižan na šestom mjestu, je prvi zaprijetio. U trećoj minuti sa 20-tak metara je pucao Sahiti, ali je pucao pored gola. U osmoj minuti udarac je okušao i Deni Jurić, ali niti on nije bio precizan.

Hajduk je prvu priliku imao u 14. minuti. Vušković je imao slobodnjak sa 20-ak metara, ali je i on loše pucao.

Gosti su u 29. minuti imali sjajnu priliku. Fossati je poslao dugačku loptu prema Livaji, međutim napadač Hajduka nije najbolje reagirao. Samo tri minute kasnije Šibenik je imao zicer. Suad Sahiti je izbio sam pred Kalinića i zaobišao ga, a onda iz teškog kuta umjesto praznoga gola pogodio vratnicu.

Dva odlična pogotka u nastavku

Pogodak smo napokon vidjeli u 57. minuti, Biuk je ubacio iz kornera, a Livaja glavom zabio za vodstvo Bijelih. Šibenik je bio blizu izjednačenja u 67. minuti, kada je s ruba kaznenog prostora pucao Alvaro Martin, no Kalinić je odbio u korner.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 71. minuti povećavši prednost na 2-0. Jurić je sjajno proigrao Jakoliša koji je izašao sam pred Rogića i zabio za 2-0.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

TIJEK UTAKMICE

STADION ŠUBIĆEVAC, ŠIBENIK, 35. KOLO PRVE HNL, 17:05

ŠIBENIK - HAJDUK 0:2 (Livaja 58', Jakoliš 71')

SASTAVI:

ŠIBENIK: Rogić - Kvesić, Schildenfeld, Batarelo, Pajić - Alimi, Ćurić - E. Sahiti, Martin, S. Sahiti - Jurić

HAJDUK: Kalinić - Čolina, Simić, Vušković, Todorović - Fossati, Jurić - Biuk, Livaja, Kačaniklić - Umut

Kraj utakmice

83' Dvostruka promjena u sastavu Šibenika. U igru je ušao Laća umjesto Emira Sahitija te Mina umjesto Martina.

82' Deni Jurić uputio je snažan udarac s 12 metara iskosa u prvi kut, ali sjajno brani Kalinić i odbija loptu u korner.

74' Promjena u sastavu Šibenika, u igru je ušao Ampem umjesto Suada Sahitija.

72' Dvostruka promjena u sastavu Hajduka. U igru je ušao Teklić umjesto Umuta te Jairo umjesto Biuka.

71' GOOL! Hajduk vodi 0:2! Fossati je oduzeo loptu u sredini, dao je za Jurića koji je sjajnim dodavanjem proigrao Jakoliša, a Hajdukov napadač pogađa pored nemoćnog Rogića.

67' Još jedna prilika za Šibenik! Martin je pucao s 18 metara, lopta je na putu dodirnula nekoga iz obrane Hajduka i prošla tik iznad grede.

64' Dvostruka promjena u sastavu Hajduka. U igru je ušao Ljubičić umjesto Livaje te Jakoliš umjesto Kačaniklića.

58' GOOL! Hajduk vodi 0:1! Biuk je ubacio iz kornera, Livaja je najviše skočio i glavom pogodio mrežu Šibenika!

51' Dobra prilika sada za Šibenik. Martin je pucao s 19 metara, ali otišlo je preko vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima. Odmah žuti karton za Todorovića.

Kraj prvog dijela...

45' - Bliži se kraj prvog dijela, ne baš pretjerano napetog.

39' - Ne uspijeva Hajduk stvoriti ništa konkretno, Europa je sve dalje, ako se ovako nastavi. Šibenik standardno opasan iz kontre.

31' - Suad Sahiti je sada prošao po lijevoj strani i zaobišao Kalinića te je imao prazan gol, ali bio je gotovo u mrtvom kutu i pogodio je stativu.

30' - Nije bog zna što opasan Hajduk, Šibenik ih dosta kažnjava iz kontre.

27' - Fossati je dobio žuti karton zbog malo grubljeg starta.

20' - Biuk je glavni u napadu, ali uredno na sebi ima barem dvojicu igrača. Prepoznao je trener Šibenika najveću opasnost i za sada je dobro neutraliziran.

16' - Divno je gledati mladog Biuka, sada je samo prohujao sredinom terena s loptom i dao na bok suigraču. Nije akcija završila dobro, ali želimo naglasiti koliko je Biuk zanimljiv igrač i vrijedan pažnje.

14' - Imali su Splićani dobru šansu iz slobodnjaka sada, ali Vušković je pucao daleko preko gola.

13' - Tvrdo se igra, baš onako muški. Napada se s obje strane i izgleda to dosta dobro.

8' - Kakva šansa za Šibenik, nakon kornera je Jurić šutirao glavom, bio je potpuno sam, ali promašio je okvir gola.

4' - Umut je centrirao oštro s desne strane, a u petercu je glavom reagirao branič Šibenika i izbio u korner, ali zamalo je pogodio svoja vrata.

3' - Prva veća opasnost stiže sa šibenske strane, opalio je igrač Šibenika s velike distance i fijuknulo je pored gola.

1' - Počela je utakmica, prvi s centra kreće Hajduk i to u najjačem sastavu.