HRVATSKI TRENER JE HIT EUROPSKE LIGE: / S malteškim amaterima kreirao pravu senzaciju

Hrvatski stručnjak Dražen Besek i njegova Birkirkara autori su najveće senzacije drugog pretkola nogometne Europske lige.

22.7.2016.
9:53

Besek je s malteškim amaterima izbacio Hearts, prošle sezone trećeplasiranu momčad kudikamo jače i uglednije škotske lige. Prva utakmica na Malti završila je rezultatom 0-0, da bi u četvrtak u Edinburghu Besekovi nogometaši izveli pravi podvig.

VELIKO MUČENJE I ZVIŽDUCI NA POLJUDU: /

Hajduk na jedvite jade prošao osrednje Rumunje

U 35. minuti je Prince Buaben promašio jedanaesterac za Hearts nakon čega su kola krenula nizbrdo za škotski klub. Birkirkara je u 55. minuti povela pogotkom Christiana Bubalovića, a u 67. minuti je prednost povećao Edward Herrera. Škoti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz golom Conora Sammona, ali snage za veliki preokret nisu imali.

Besek je i u prvom pretkolu napravio iznenađenje, izbacivši bosanskohercegovačkog predstavnika Široki Brijeg, a sada je pred njegovim nogometašima novi težak izazov. Suparnik će im biti ruski Krasnodar, prošle sezone četvrtoplasirna momčad tamošnjeg prvenstva.