HRVATSKI STRUČNJACI DOMINIRAJU AZIJOM: / Zoran Mamić i Branko Ivanković u osmini finala azijske Lige prvaka

Persepolis i Al Ain ostvarili su pobjede u svojim utakmicama

16.4.2018.
20:35
PIXSELL

Hrvatski nogometni stručnjaci Zoran Mamić i Branko Ivanković izborili su plasman u osminu finala azijske Lige prvaka.

Iranski Persepolis, za čijem kormilom sjedi Ivanković, je u susretu posljednjeg, šestog kola C skupine u Teheranu pobijedio katarski Al Sadd 1-0 osvojivši prvo mjesto u skupini. Susret je odlučio autogol Morteza Pouraliganjija u trećoj minuti. Hrvatski nogometaš Božidar Radošević, koji je član Persepolisa nije nastupio.

U drugom susretu iz skupine koji nije imao rezultatsku važnost Nasaf Qarshi je na gostovanju pobijedio Al Wasl 2-1. Na koncu je Persepolis osvojio prvo mjesto sa 13 bodova, a dalje kao drugoplasirani ide i Al Sadd sa 12 bodova.

Plasman u osminu finala izborili su i Mamić i Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Al Ain je u direktnom okršaju za prolaz na gostovanju pobijedio katarski Al Rayyan 4-1. Dva gola je zabio Marcus Berg (58, 78), a po jednog Hussein El Shahat (11) i Omar Abdulrahman (55). Poraz Al Rayyana ublažio je Sebastian Soria u 85. minuti.

Bio je to sudar za drugo mjesto jer je prvu poziciju osvojio iranski Esteghlal.