REAL BRILJIRAO U KLJUČNOJ UTAKMICI: / Luka Modrić igrao sjajno; Atalanta razbila Liverpool na Anfieldu, Bayern pobijedio Salzburg

Real pobijedio Inter u Milanu

25.11.2020.
22:51

Ajax - Midtjylland 3:1 (Midtjylland igrao s igračem manje u drugom dijelu)

Atl. Madrid - Lok. Moskva 0:0

Bayern - Salzburg 3:1

Inter - Real Madrid 0:2 (Inter igrao s igračem manje)

Liverpool - Atalanta 0:2

Marseille - Porto 0:2 (Porto igrao s igračem manje)

Nogometaši Reala u srijedu su navečer, u 4. kolu Lige prvaka, pobijedili Inter u Milanu s 2:0. Kapetan VatrenihLuka Modrić odigrao je sjajnu utakmicu i bio jedan od ključnih igrača Zinedine Zidanea u lovu na bitna tri boda.

Ivan Perišić, s druge strane, ušao je u igru na početku drugog poluvremena umjesto Lautara Martineza. Imao je dobru priliku, ali nije zabio. Real je odigrao, generalno, jako dobru utakmicu. Inter je igrao bez energije i razočarao. U prvom je poluvremenu ostao i s igračem manje. Vidal je prigovorio dva puta grubo sucu, kod drugog mu se i unio u lice, zaradio dva žuta u 30 sekundi, i doveo svoju momčad u probleme. Zbog svog temperamentnog, južnoameričkog karaktera. Najzanimljiviji rezultat večeri viđen je u Liverpoolu na Anfieldu, gdje je Boginja Atalanta pokazala moć protiv, ruku na srce, šarolikog sastava Liverpoola. No, idemo redom...

Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (C-R) kisses Real Madrid's Belgian forward Eden Hazard after he opened the scoring during the UEFA Champions League Group B football match Inter Milan vs Real Madrid on November 25, 2020 at the Giuseppe-Meazza (San Siro) stadium in Milan.,Image: 571294724, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Bayern i Manchester City u osmini finala

Nakon Seville, Chelsea, Barcelone i Juventusa, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Bayern, te Manchester City, dok je u derbiju večeri Real Madrid na San Siru pobijedio Inter sa 2:0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

Bayern je u susretu A skupine pobijedio RB Salzburg sa 3:1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini.

Bavarci nisu bili toliko efikasni kao u prošlom kolu kada su u Salzburgu slavili sa 5:2, ovoga puta bilo je 3:1. Golove za momčad europskog prvaka zabili su Robert Lewandowski (43), Max Wober (43-ag) i Leroy Sane (68), dok je pogodak za goste zabio Mergim Berisha (73). Odlično raspoloženje kod domaćina pokvarilo je isključenje Marca Roce u 66. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Atletico Madrid i Lokomotiv su odigrali bez golova. Vedran Ćorluka je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico.

Inter na rubu ispadanja

Na ljestvici vodi Bayern sa 12 bodova, Atletico ima pet, Lokomotiv tri, a Salzburg jedan bod.

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Real Madrid je na San Siru pobijedio Inter s 2:0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

"Kraljevski klub" je stigao do prednost već u sedmoj minuti golom Edena Hazarda iz jedanaesterca kojeg je skrivio Barella neopreznim startom nad Nachom.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 33. minuti kada je Arturo Vidal dobio dva žuta kartona u desetak sekundi zbog prigovora sucu Taylor jer nije sudio kazneni udarac na njemu. S igračem više Real je u 59. minuti povećao prednost, nakon što je Hakimi zatresao vlastitu mrežu nakon Rodrygova udarca.

Modrić odigrao svih 90. minuta

Luka Modrić je igrao cijeli susret za Real, Ivan Perišić je kod domaćina ušao u igru u drugom poluvremenu, dok Marcelo Brozović nije konkuriro za sastav.

U drugom susretu iz ove skupine Borussia Moenchengladbach je pobijedila Šahtar sa 4-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Njemački sastav je u prošlom kolu u Ukrajini slavio sa 6-0, a večeras sa 4-0 postigavši čak 10 golova u dvije utakmice.

Borussija je pitanje pobjednika razriješila već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Lars Stindl (17-11m), Nico Elvedi (34) i Breel Embolo (45+1). U nastavku je Oscar Wendt (78) potvrdio pobjedu domaćina.

Liverpool manager Jurgen Klopp reacts towards Kostas Tsimikas of Liverpool; Anfield, Liverpool, Merseyside, England; UEFA Champions League Football, Liverpool versus Atalanta. Liverpool v Atalanta, UEFA Champions League Group D, Football, Anfield, Liverpool, UK - 25 Nov 2020,Image: 571308291, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Na ljestvici vodi Borussija s osam bodova, Real ima sedam, Šahtar četiri boda, dok je Inter na začelju s dva boda.

Duje Ćaleta-Car nije igrao za Marseille

U skupini C Manchester City je osigurao prolaz u osminu finala nakon gostujuće 1:0 pobjede protiv Olympiakosa. Pogodak odluke u četvrtoj pobjedi "Građana" zabio je Phil Foden u 36. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Porto porazivši Marseille sa 2:0. Sanusi (39) i Sergio Oliveira (72) zabili su za portugalski sastav. Dodajmo kako su obje momčadi završile utakmicu s igračem manje. U 67. minuti kod Porta je isključen Grujić, a četiri minute kasnije "pocrvenio" je i Balerdi. Duje Ćaleta-Car nije igrao za OM koji je upisao i četvrti poraz.

Na ljestvici vodi City sa 12 bodova, Porto ima devet, Olympiakos tri, a Marseille je bez bodova.

U skupini D Atalanta je na Anfieldu pobijedila Liverpool sa 2:0 zakomplicirvši situaciju u skupini.

Ajax uzeo bodove

Nakon početna tri porza engleski prvak je imao priliku osigurati prolaz, ali nije uspio premda je u prošlom kolu u Bergamu slavio sa 5:0.

Ovoga puta Atalanta je izborila pobjedu koja je ostavlja u igri za prolaz. Golove su zabili Iličić (60) i Gosens (64), a Mario Pašalić i BoškoŠutalo nisu nastupili za goste.

U drugom susretu Ajax je pobijedio Midtylland sa 3:1.

Strijelci za "Kopljanike" bili su Gravenberch (47), Mazraoui (49) i Neres (66), a za goste je zabio Mabil (80-11m). Dominik Kotarski nije igrao za Ajax.

Na ljestvici vodi Liverpool s devet bodva, Ajax i Atalanta imaju po sedam bodova, a Danci su na začelju bez bodova.

SKUPINA A: Atletico - Lokomotiv M. 0-0 Bayern - Salzburg 3-1 (Lewandowski 43, Woeber 52-ag, Sane 68 / Berisha 73) TABLICA. 1. Bayern 4 4 0 0 15-4 12 2. Atletico 4 1 2 1 4-7 5 3. Lokomotiv M. 4 0 3 1 4-5 3 4. Salzburg 4 0 1 3 7-14 1 SKUPINA B: Borussia M. - Šahtar 4-0 (Stindl 17-11m, Elvedi 34, Embolo 45+1, Wendt 77) Inter - Real M. 0-2 (Hazard 7-11m, Hakimi 59-ag) TABLICA: 1. Borussia M. 4 2 2 0 14-4 8 2. Real M. 4 2 1 1 9-7 7 3. Šahtar 4 1 1 2 3-12 4 4. Inter 4 0 2 2 4-7 2 SKUPINA C: Olympiacos - Manchester City 0-1 (Foden 36) Marseille - Porto 0-2 (Sanusi 39, Sergio Oliveira 72-11m) TABLICA: 1. Manchester City 4 4 0 0 10-1 12 2. Porto 4 3 0 1 8-3 9 3. Olympiacos 4 1 0 3 1-6 3 4. Marseille 4 0 0 4 0-9 0 SKUPINA D: Ajax - Midtjylland 3-1 (Gravenberch 47, Mazraoui 49, Neres 66 / Mabil 81-11m) Liverpool - Atalanta 0-2 (Iličić 60, Gosens 64) TABLICA: 1. Liverpool 4 3 0 1 8-2 9 2. Ajax 4 2 1 1 7-5 7 3. Atalanta 4 2 1 1 8-7 7 4. Midtjylland 4 0 0 4 2-11 0 Igrano u utorak: SKUPINA E: Krasnodar - Sevilla 1-2 (Wanderson 56 / Rakitić 4, El Haddadi 90+5) Rennes - Chelsea 1-2 (Guirassy 85 / Hudson-Odoi 22, Giroud 90+1) TABLICA: 1. Chelsea 4 3 1 0 9-1 10 2. Sevilla 4 3 1 0 6-3 10 3. Rennes 4 0 1 3 2-7 1 4. Krasnodar 4 0 1 3 4-10 1 SKUPINA F: Borussia D. - Club Brugge 3-0 (Haaland 18, 60, Sancho 45) Lazio - Zenit 3-1 (Immobile 3, 55-11m, Parolo 22 / Dzjuba 25) TABLICA: 1. Borussia D. 4 3 0 1 9-3 9 2. Lazio 4 2 2 0 8-4 8 3. Club Brugge 4 1 1 2 3-8 4 4. Zenit 4 0 1 2 3-8 1 SKUPINA G: Dinamo K. - Barcelona 0-3 (Dest 52, Braithwaite 57, 70-11m, Griezmann 90+2) Juventus - Ferencvaros 2-1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19) TABLICA: 1. Barcelona 4 4 0 0 13-2 12 2. Juventus 4 3 0 1 8-4 9 3. Dinamo K. 4 0 1 3 3-10 1 4. Ferencvaros 4 0 1 3 5-13 1 SKUPINA H: Manchester United - Basaksehir 4-1 (Fernandes 7, 19, Rashford 35-11m, James 90+2 / Turuc 75) Paris SG - RB Leipzig 1-0 (Neymar 11-11m) TABLICA: 1. Manchester United 4 3 0 1 12-4 9 2. Paris SG 4 2 0 2 5-4 6 3. RB Leipzig 4 2 0 1 4-7 6 4. Basaksehir 4 1 0 3 3-9 3

GOTOVE SU UTAKMICE

90' - U Milanu se igraju još 2 minute sudačke nadoknade.

82' - Perišić je u Milanu protiv Reala promašio dobru priliku. Šteta!

81' - Midtjylland je smanjio isto poput Salzburga na 3:1. Awer Mabil je mirno realizirao penal protiv Ajaxa.

73' - Idemo u Munchen, tamo je Salzburg smanjio na 3:1. Mergim Berisha postigao je gol.

66' - GOOL za Ajax. Društvo iz Amsterdama vodi s 3:0 protiv Midtjyllanda. David Neres je pogodio uz lijevu stativu s nekih 17 metara. OVDJE pogledajte tu raketu.

64' - GOOOL: Robin Gosens je zabio za 2:0 Atalante. Boginja gazi Redse. OVDJE pogledajte taj pogodak.

59' - GOOOL: Real je postigao i drugi gol za 2:0. Lucas je odigrao odličan centaršut, koji je pokupio Rodrygo unutar šestnaesterca, gdje si je oslobodio malo mjesta i zakucao loptu u mrežu. OVDJE pogledajte tu situaciju.

46' - Počela su druga poluvremena. Perišić je ušao umjesto Lautara Martineza. Sad imamo da Hrvata na San Siru.

GOTOVA SU PRVA POLUVREMENA.

41' - GOOOL: Bayern je poveo na svom terenu protiv Salzburga. Robert Lewandowski je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu u desnu stranu gola za vodstvo. OVDJE pogledajte taj gol.

39' - GOOOL: Porto vodi s 1:0. u Marseilleu Jedan odbijanac je pokupio Zaidu Sanusi i zakucao loptu u mrežu. Golman je bio potpuno nemoćan. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

33' - Vidal je zaradio dva žuta u 30 sekundi i mora na hlađenje. Nevjerojatno. Rasprave igrača sad. Vidal gleda i ne vjeruje. Čini se kako je nešto rekao sucu, što ovaj nije mogao istolerirati. Sve što se kasnije dogodilo nije bilo u redu od Vidala. Zaradio je dva žuta zbog žestokih prigovora. Unio se u lice sucu. Opasno mu se unio...

26' - Još nema golova niti u jednoj utakmici, osim onoj u Milanu.

17' - Što je sad promašio Mendi! Umjesto da puca, a ušao je u kazneni prostor i bio blago na lijevoj strani u izglednoj situaciji, on j išao napucati loptu u sredinu. Čisti to obrans Intera. Kao da se uplašio branič Reala.

13' - VRATNICA INTERA SE TRESE: Lucas je primio dobar pas na rubu šesnaesterca i pucao po golu, ali je pogodio lijevu stativu.

6' - Pao je i prvi gol večeri. Eden Hazard zabio je iz penala za 1:0 Reala. To je prvi gol za Hazarda u europskim natjecanjima, nakon što je zabio za Chelsea u sezoni 2018./2019. OVDJE pogledajte što je dovelo do penala i kako ga je Hazard realizirao.

1' - Počele su utakmice

20.59 - Na svim utakmicama diljem Europe odat će se počast velikom Diegu Armandu Maradoni minutom šutnje.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.