GLEDA LI DALIĆ OVO? /

Hrvatski napadač briljira daleko od domovine: Zabio je šesti gol u posljednjih pet utakmica

Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone

8.7.2024.
8:45

Hrvatski napadač Petar Musa (26) nastavio je s odličnom golgeterskom formom u američkoj profesionalnoj nogometnoj ligi MLS, on je u 2-3 (1-2) gostujućem porazu Dallas FC-a na gostovanju kod Sportinga u Kansas Cityju postigao svoj šest pogodak u posljednjih pet nastupa.

DRAMA /

Portugalski wunderkind (15) nestao nakon Europskog prvenstva, završio u hrvatskom klubu?

DRAMA /

Musa je na teren stupio u 57. minuti te je osam minuta poslije poravnao na 2-2. Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone, a s tim je učinkom na diobi osmog mjesta ljestvice strijelaca MLS-a.

Inače, domaći Sporting je poveo sa 2-0 golovima Agade (11, 23), na 2-1 je smanjio Kamungo (30) prije no što je Musa izjednačio. Ipak, Rodríguez (81) je u završnici osigurao tri boda domaćima.

No, i Dallas i Sporting daleko su od plasmana u doigravanje, Dallas je s 23 boda 11. mjestu Zapadne konferencije, Sporting 13. s 20 bodova, a na osmom i devetom mjestu te konferencije koja vode u "play-in" su Houston i Austin sa p 30 bodova.

Dario Župarić igrao je do 62. minute za Portland Timberse u 4-1 (4-0) domaćoj pobjedi protiv Nashvillea. Domaći su već nakon prvog poluvremena vodili s 4-0 preko More (18), Rodrígueza (21, 24) i Williamsona (29), a počasni pogodak za Nashville zabio je Surridge (82).

Portland je sada peti na Zapadu sa 33 boda, dok je Nashville osmi na Istoku sa 26 bodova.