Modri promarširali Rijekom; Leovac, Jurić i Menalo slomili Orijent, Fatić zabio Livakoviću

Tekstualni prijenos sureta mogli ste ptratiti na portalu Net.hr

22.9.2021.
17:54
Goran Kovacic/PIXSELL

Branitelji naslova pobjednika hrvatskog Kupa, nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala nakon što su u Rijeci na Krimeji pobijedili drugoligaša Orijent 1919 sa 4-1.

SLUŽBENO JE /

Legendarni Danijel Subašić se vratio u Hajduk, na Poljudu će biti rezerva

"Modri" su rutinski stigli do pobjede protiv trećeplasirane momčadi 2. HNL. Poveli su 3-0, riječki sastav je potom smanjio na 1-3 i vratio nadu, no još jedan gol hrvatskog prvaka otklonio je sve dvojbe.

Golove za Dinamo zabili su Duje Čop (28), Marin Leovac (46), Deni Jurić (56) i Luka Menalo (69), dok je za Orijent pogodak postigao Edin Fatić (62).

Orijent - Dinamo

Orijent se dobro držao skoro pola sata, a gosti su poveli nakon pogreške Maria Tadejevića kojem je Jurić presjekao dodavanje, a Čop u nastavku akcije zatresao mrežu.

Na samom otvaranju drugog dijela hrvatski prvak je poveo sa 2-0. Arijan Ademi i Marin Leovac su odigrali krasan dupli pas i Dinamov bek je udarcem u drugi kut matirao Kristiana Boglića. U 56. minuti vidjeli smo i treći gol zagrebačkog sastava. Marko Bulat je ubacio iz kornera, Lauritsen pucao glavom, no Boglić je obranio, a Jurić u nastavku akcije petom pogodio za 3-0.

Tračak nade domaćinu donio je Fatić pogodivši glavom u 62. minuti nakon ubačaja s desne strane. No sedam minuta kasnije gosti su stigli i do četvrtog gola. Jurić je idealno proigrao Menala koji je prošao kroz obranu domaćina i preciznim udarcem pogodio za 4-1.

Korak do novog gola domaćin je bio u 74. minuti, no udarac Danijela Jadrića je završio u vratnici.

Ilić izbacio Cibaliju

Plasman u osminu finala izborili su i BSK, Oriolik, Belišće i Rudeš.

BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju sa 1-0, a pobjednički pogodak zabio je Hrvoje Ilić u 45. minuti. Bjelokošćanin Roman Mory Gbane je sjajno probio po lijevoj strani ubacivši loptu u kazneni prostor, Roko Runje je boksao loptu ravno na glavu Ilića koji je zabio za 1-0 i kasnije se pokazalo pobjedu.

Identičnim rezultatom Oriolik je pobijedio Zagreb sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti.

Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4-0, dok je Rudeš bez većih problema porazio Bjelovar sa 5-1.

__________________________________________________________________________________________________

Hrvatski Kup, šesnaestina finala

Orijent 1919 - Dinamo 1:4 (Fatić 63'; Čop 28', Leovac 46', Jurić 55', Menalo 69')

Orijent: Boglić - Švrljuga, Mulac, Tadejević, Travaglia - Fatić - Hodža, Mohorovičić - Zrilić - Frigan, Fućak

Dinamo: Livaković - Moharrami, Lauritsen, Dilaver, Leovac - Franjić, Ademi, Bulat - Gojak - Čop, Jurić

90' + 3' Govova je utakmica, Dinamo je pobijedio 4:1 i prošao u osminu finala Kupa.

90' Igrat će se tri minnute sudačke nadoknade.

89' Livaković je sada imao posla. Hodža je opasno pucao, a Dinamov golman odbio u korner.

74' Umalo je Orijent zabio drugi gol. Jarić dobro puca s dvadesetak metara, ali njegov udarac odsjeda na stativi.

72' Mogao je Menalo sada do drugog gola. Snažno je pucao s dvadesetak metara, a Boglić to krajnjim odbija u korner.

69' GOOOL Dinamo je zabio četvrti gol i sada u potpunosti riješio prolazak u sljedeći krug. Jurić je proigrao Menala, koji prolazi kroz obranu Orijenta i zabija za 4:1.

65' Ovaj gol ohrabrio je nogometaše Orijenta koji su zaigrali jako napadački, čini se da idu na sve ili ništa.

63' GOOL Orijent je zabio. Nakon ubačaja Švrljuge iz slobodnog udarca Fatić se izborio za šut i pogodio za 1:3.

55' GOOOL Dinamo je poveo 3:0, strijelac je Jurić. Nakon kornera Jurić je pucao, a golman Orijenta to dobro obranio, no Dinamov napadač se sjajno snalazi i odbijenu loptu petom šalje u mrežu.

46' GOOOL Dinamo je zabio drugi gol. Leovac je odigrao dupli pas s Ademijem i sjajno pogodio s ruba peterca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Dinamo vodi 1:0.

43' Modri stišću. Ademi je proigrao Jurića, a on pucao, no nije precizan.

41' Nova opasnost pred golom Orijenta. Bulat je ubacio iz slobodnog udarca, a Čop pucao glavom, no nije precizan.

35' Dinamo bez poteškoća kontrolira igru u Rijeci, ne bi Čudilo da do kraja prvog dijela poveća svoju prednost.

28' GOOOL Dinamo vodi 1:0! Modri su visoko pritisnuli obranu domaćina, a Tadejević je pogriješio i u pokušaju vraćanja lopte golmanu pogodio Juriću nakon čega lopta dolazi do Čopa koji izbija sam pred Boglića i sigurno pogađa za vodstvo.

27' Novi udarac domaćina koji sigurno brani Livaković. Pucao je Švrljuga.

22' Prilika za Orijent. Fućak prolazi Lauritsena i puca prema golu, a Livaković to sigurno brani.

18' Dobar pokušaj Dinama. Nakon ubačaja glavom je sa šest metara pucao Jurić, a vratar Orijenta Boglić to sigurno lovi.

13' Modri su zagospodarili terenom i dva puta zaprijetili golu domaćina. Prvo je pucao Gojak, ali njegov šut je blokiran, a potom je pokušao i Bulat iz slobodnog udarca, ali njegov šut se od živog zida odbija u korner.

5' Šansa za Orijent. Švrljuga  je ubacio iz kornera, a najviši u skoku je bio Frigan, no gađa iznad gola.

3' Prvi pokušaj Modrih, pucao je Jurić s vrha šesnaesterca, ali njegov udarac ne ide u okvir gola.

1' Počela je utakmica.